reklamı kapat

POPÜLER

2022 Formula 1 araçları

2022’de Formula 1 araçları tam olarak böyle gözükecek

Dünyanın en önemli yarış serisi Formula 1, 2022’de yeni araçlara geçiyor. Peki yeri araçlar nasıl gözükecek? İlk gerçek sızıntı yapıldı.

LiveGP internet sitesi tarafından yayımlanan sayfada gördüğünüz fotoğraflara göre 2022’de Formula 1 araçları tam olarak böyle gözükecek.

Yeni araç tasarımı elbette mevcut araç tasarımına oranla daha modern görünüyor. Ancak bu tasarımda öncelik mücadelenin daha iyi hale getirilmesi.

Bildiğimiz kadarıyla hazırlanan bu temel tasarım sayesinde 2022’de pilotlar birbirlerini daha yakından takip edebilecek ve bu durumda şimdiye nazaran daha az performans kaybı yaşayacak. Böylelikle 2022’de yarışlarda daha fazla kanat kanata mücadele olacak ve yarışlar bağlı olarak daha eğlenceli hale gelecek.

Daha fazla geçişin görüleceği yeni dönemde özellikle ön kanadın tasarımı dikkat çekiyor. Yeni tasarımda kanadın oldukça büyük ve sade olduğu görülüyor. Bu kanadın yukarıda bahsettiğimiz yakın mücadele için en önemli unsurlardan birisi olduğunu belirtelim.

FIA’nın bu yeni Formula 1 araç tasarımını resmi olarak Silverstone’da tanıtacağı gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Formula 1 Türkiye GP için halen bir gelişme yok

Formula 1 resmi Twitter hesabı tarafından geçtiğimiz aylarda harika bir haber gelmiş ve 2021 F1 takviminde Türkiye’nin yer alacağı aktarılmıştı. Türkiye GP’si direkt olarak iptal edilen Kanada GP’sinin yerini alacaktı.

Yarış tam olarak 11-13 Haziran tarihlerinde düzenlenecekti. Ancak daha sonra İngiltere, Türkiye’yi gelişlerde 10 gün otelde karantina zorunluluğu uygulanan “kırmızı listeye” dahil etti. Bunun üzerine de takımların adımları üstünden yarışın iptal olacağı yönünde söylentiler çıkmaya başladı.

İşte bu üzücü Formula 1 tarafından resmi olarak ile duyuruldu. Türkiye’nin çıkmasıyla Fransa yarışı erkene çekildi, Avusturya’da ise çifte yarış yapılacağı açıklandı.

Konu hakkında Formula 1 Başkanı Stefano Domenicali, “Hepimiz Türkiye’de yarışmayı dört gözle bekliyoruz, ancak uygulanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle haziran ayında Intercity İstanbul Park’ta olamayacağız. Fransa’daki yarışı öne çektik, Avusturya’da iki yarış gerçekleşecek” dedi.

Vural Ak ise “Intercity İstanbul Park olarak yarışın önümüzdeki aylar içerisinde uygun bir tarihte gerçekleşmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

Şimdiye kadar Türkiye’nin 2021 takvimine giriş hakkında herhangi bir yeni gelişme gelmedi. Bu halen çok üzücü görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Google Earth için büyük güncelleme yapıldı