reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm X-T3 incelemesi

06 Eylül 2018

BAĞLANTILAR & BATARYA

Fujifilm X-T3, akıllı telefon ve makine arasındaki bağlantıyı kolaylaştıran Bluetooth 4.2 bağlantısıyla geliyor. Bluetooth bağlantısı açık kaldığı müddetçe bataryadan çok az feragat ederek çektiğiniz fotoğraflara ilişkin konum bilgilerini telefonunuzdan alabiliyorsunuz. Tabii Fujifilm’in türlü bug’ları olan Cam remote uygulaması sorun çıkarmazsa.

Fujifilm X-T3, X-T2 ve X-H1’le aynı pili kullanıyor. NP-W126S kodlu pil değişmemesine rağmen daha az güç harcayan işlemci sayesinde çekebileceğiniz toplam kare sayısı 390’a çıkmış. Bir gelişme olarak görülebilir ama Sony’nin A7 III’ünün tam dolu piliyle 710 kare kare çektiği düşünüldüğünde Fujifilm’in bu noktada da kendisi biraz geliştirmesi gerektiği görülüyor.

KİME HİTAP EDİYOR?

X-T3’ün tam olarak kime hitap ettiğini anlayabilmek için artan döviz kuru, Sony’nin aynasız pazarındaki gücü ve hem Nikon hem de Canon’un duyurduğu yeni full frame aynasız makineleri göz önünde bulundurarak adil bir değerlendirme yapmak gerekiyor. X-T3’ün Fujifilm’in en gelişmiş makinesi olduğu kesin. IBIS’e sahip olmayışı ve bazı rakiplerine kıyasla görece düşük pil ömrü ise en büyük handikapları. En büyük avantajı ise Türkiye’de Fujifilm’in doğrudan Amerika fiyatları üzerinden satış yapıyor olması.