reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones başlamadan önce hafızanızı tazeleyin!

Dünyanın dört bir yanından büyük bir ilgiyle takip edilen Game of Thrones yedinci sezonuyla geri dönmeye hazırlanıyor. Araya giren uzun zamanın ardından önceki bölümleri anımsamak ise oldukça zor olabiliyor. Bunun yanı sıra Game of Thrones’un normalden fazla karaktere yer veriyor olması kafaları iyice karıştırıyor. Dizi için hazırlanan yeni chatbot bu probleme keyifli bir çözüm sunuyor.

Game of Thrones oldukça sürükleyici bir hikayeye sahip olmasına rağmen zaman zaman izleyicileri zorluyor. Bunun en büyük nedeni ise dizide bolca karaktere yer verilmesi… Bu durum bazen karakterlerin ismini anımsamayı bile zorlaştırıyor. Üstüne araya uzun bir zaman girince karakterleri en son nerede bıraktığımızı bile unutuyoruz. Özellikle yedinci sezonu izleyebilmek için normalden uzun bir süre beklememiz gerektiğini göz önünde bulundurunca bizlere olanları hatırlayacak bir sisteme ihtiyaç duyuyoruz. Game of Thrones chatbot’u da tam olarak burada devreye giriyor.

Londra merkezli Catch tarafından hazırlanan Game of Thrones chatbot’uyla sohbet etmek için Facebook hesabına sahip olmak yeterli oluyor. Facebook Messenger üzerinden hizmet veren chatbot izleyicilerin sorularını yanıtlıyor, diziyle alakalı şakalar yapıyor ve Game of Thrones’tan alıntı GIFlerle yüzümüzü güldürüyor. Sistemin üzücü olan tek yanı bu chatbot’un sadece İngiliz dilini anlıyor olması… Yine de bir şans vermek isterseniz sohbete buraya tıklayacak başlayabilirsiniz.