reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones hayranlarına göre dizinin en hatalı kararı

Game of Thrones final sezonuyla kimseyi memnun edemedi. Aradan geçen zamanın ardından dizinin izleyicileri yazarların en büyük hatasının ne olduğuna karar verdi.

Advertisement

HBO’da ekrana gelen Game of Thrones’un son sezonuyla ciddi bir düşüş yaşadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Dizinin final sezonundan beklentilerimiz çok büyüktü. Hikayenin hak ettiği sona erişeceğini umuyorduk ancak son sezonlarda yaşanan düşüş final sezonunda zirveye ulaştı. Seyrettiğimiz hikaye beklediğimizden o kadar uzaktı ki, hayal kırıklığı kaçınılmaz oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones finalinin büyük hatası

Hayal kırıklığının en büyük nedenlerinden birinin Daenerys Targaryen olduğu çok net. İlk sezondan bu yana karakter gelişimine şahit olduğumuz, iyi bir lider olacağına ufak ufak inandığımız Daenerys beklenmedik bir dönüş yaptı. King’s Landing’e saldırısı çığrından çıktı ve masum insanları ejderha ateşiyle yakan bir zalime dönüştü. Onunla alakalı hayal kırıklığının nedeni Demir Taht’ın sahibi olamayışı değil, karakterin temellendirilmeyen değişimi oldu diyebiliriz. Yani eğer dizinin bir sezonu daha olsaydı ve Daenerys Targaryen’i değişimi ufak ufak işlenseydi, kimsenin finale bir itirazı olmayacaktı.

Game of Thrones hayranları aradan geçen uzun zamanın ardından dizinin en büyük hatasının Daenerys Targaryen olduğuna karar verdi. Köleleri serbest bırakan, merhametli bir lider imajı çizen karakterin aniden delirmesi ve ortadan kaldırılması uzun yıllar kabullenemeyeceğimiz bir hata olarak kalacak.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı