reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Game of Thrones Türk dizilerini aratmayacak uzunlukta bir sezon finaliyle geliyor

Geçtiğimiz yıl bu günlerde sezon finalini izlemeye yaklaştığımız Game of Thrones‘un yedinci sezonu için artık bekleyecek sabrımız neredeyse kalmadı. Yayınlanan fragmandan sonra, ilk bölümüne neredeyse 1 ay kalan dizinin bölüm süreleri de nihayet paylaşıldı.

Advertisement

6’ncı sezona kadar 10 bölümle gelen Game of Thrones son iki sezonda bölüm sayısını düşürdü. Hikayenin artık iyiden iyiye toparlandığı ve sona fazlasıyla yaklaştığımız bu zaman dilimi içinde haliyle diziyi bırakmaya hazır değiliz. Bölüm sayısının azalması “daha az” Game of Thrones anlamına gelse de yapımcılar bunu bölüm sürelerini uzatarak telafi etmeye çalışmış gibi.

HBO teorileri ateşlememek için henüz bölüm isimlerini yayınlamadı ancak bölüm süreleri sonunda paylaşıldı. Yeni sezon 6’ncı bölüme kadar standart 60 dakikalık süresi civarında ilerlerken 6’ncı bölümde 71 dakika ile ivmeyi artırıyor. 7’nci bölümde ise tamı tamına 81 dakikalık destansı bir final yapmaya hazırlanıyor. Tabii hala bir 140 dakikaya kadar çıkan Türk dizisi performansında değil ancak neredeyse bir sinema filmi tadında diyebiliriz.

Yedi bölüm toplam 7 saat 20 dakika sürüyor. Geçtiğimiz sezon 68 dakikalık finalden sonra 81 dakikalık final açıkçası oldukça iddialı görünüyor. Özellikle geçtiğimiz sezon finaline 68 dakikada sığdırılan onca olayı düşününce… Zaten Game of Thrones söz konusu sezon finali oldu mu izleyiciyi hayal kırıklığına uğratmama konusunda oldukça başarılı bir performans sergiliyor.

Yeni sezonda insanların birbiriyle savaşının sonlanacağını düşündüğümüz dizide asıl savaş ise sekizinci sezonda Ak Gezenlere karşı verilecek gibi. Ancak sekizinci sezon için çok heyecanlanmayın deriz zira son haberler 2019’u işaret ediyor… İlk bölümü 16 Temmuz‘da yayınlanacak olan Game of Thrones’un 7’nci sezon bölüm sürelerine haberin devamında ulaşabilirsiniz.

7’nci sezon bölüm süreleri

1. Bölüm: 59 dakika
2. Bölüm: 59 dakika
3. Bölüm: 63 dakika
4. Bölüm: 50 dakika
5. Bölüm: 59 dakika
6. Bölüm: 71 dakika
7. Bölüm: 81 dakika