reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones

Game of Thrones’ta Starkların aksanının arkasındaki şaşırtıcı gerçek

20 Mart 2018

Yabancı diziler arasında ayrı bir yer edinen Game of Thrones yakında veda etmeye hazırlanıyor. Heyecanla son sezonu beklerken diye enteresan gerçekler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Son olarak Sean Bean, Starkların aksanıyla alakalı şaşırtıcı bilgiler paylaştı.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Ned Stark‘a hayat veren Sean Bean çıkmış ve karakterinin son anlarında ne söylediğine açıklık getirmişti. Tecrübeli oyuncu şimdi başka bir gerçeğin açığa çıkmasına vesile oldu. Bildiğiniz gibi Westeros‘ta yedi farklı krallık bulunuyor. Bu bölgelerde de değişik aksanlar kullanıldığına şahit oluyoruz. Bunların arasında Winterfell‘in soylu ailesi Starklar da yer alıyor. Onların kuzey aksanının arkasındaki isim ise Sean Bean çıktı. Ünlü oyuncu Stark aksanına karar verme sürecini şu sözlerle özetledi:

“Daha ilk bölüm üzerinde çalışıyorduk ve senaryonun okunması sürecindeydik. Yazarlar ve senaristler benim okumamı duyduktan sonra ‘Ned için kendi aksanını kullanmalısın’ dediler. Bu benim için kolaydı ancak diğer oyuncuların işini zorlaştırdı. Stark ailesinden herkes cockney aksanı yapmak zorunda kaldı. Bir anlamda Starkların aksanının sebebi benim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası şimdiye kadar Starkların aksanının arkasında bir neden aramamıştık fakat Sean Bean‘in açıklaması sürecin ne kadar spontane geliştiğini gözler önüne seriyor.

İlgili video

Game of Thrones 7. sezon fragmanı