reklamı kapat

POPÜLER

mountain

Game of Thrones’un Dağ’ı bin yıllık Viking rekorunu kırdı! [Video]

Game of Thrones’un yeni sezonu için geri sayım başladı ancak geçtiğimiz sezonun sekizinci bölümünde gerçekleşen Oberyn Martell ve “Dağ” olarak tanınan Sör Gregor Clegane’in dövüşü hala akıllarda. Bu vahşi dövüş, set ışıkları ve kameralar altında gerçekleştiğinde Dağ’ı oynayan aktör size o kadar da güçlü görünmemiş olabilir. Ancak Gregor Clegane‘in gerçek hayatta da dağ gibi olduğu resmileşti.

Gerçek adıyla Hafþór Júlíus Björnsson, namıdiğer Dağ, kameraların dışında da meydan okumamanız gereken biri. İzlandalı aktör tanıdığınız herkesten daha güçlü bir insan olduğunu geçtiğimiz günlerde kırdığı rekorla da resmileştirdi. 1.000 yıllık efsanevi Viking ağırlık kaldırma rekorunu kıran Björnsson, 650 kg ağırlığındaki bir kütüğü kaldırarak beş adım atmayı başardı.

Efsanenin orijinaline göre İzlandalı Orm Storulfsson 600 kg civarında devasa bir Viking gemisini sırtlayarak 3 adım atabilmiş ancak üçüncü adımdan sonra ağırlıktan dolayı beli kırılmış ve asla eskisi gibi güçlü olamamış. Yine aynı efsaneye göre Storulfsson’un sırtına gemiyi koymak için tam 50 adam gerekmiş.

Olası bir sakatlanma durumuna karşın beline ahşap bir destek yerleştirilen Björnsson, en kötü olasılığa karşı hazırlanmıştı. Dünyanın En Güçlü Viking’i ünvanını kazanan aktörün 25 yaşında, 2 metre boyunda ve 190 kg ağırlığında olduğunu da belirtelim. Beş adım atmasına karşın hala ayakta olan Björnsson artık yaşayan bir Viking efsanesi.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Game of Thrones’un Dağ’ı bin yıllık Viking rekorunu kırdı! [Video]” için bir cevap

  1. rüzgar dedi ki:

    vay öküz vay! Bu arada videonun başında 640 kg yazıyor.