reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones’un yıldızı Ned Stark’ın son sözlerine açıklık getirdi

Game of Thrones‘un beklenmedik ilk vedasına Ned Stark imza atmıştı. Daha dizinin ilk sezon finalinde haksız yere infaz edilerek hikayeden ayrılmıştı. Aradan çok uzun bir süre geçti ve Sean Bean karakterinin son sözlerinin ne olduğunu açıkladı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Ned Stark onurlu ve dürüst duruşundan taviz vermemiş ancak Joffrey Baratheon‘ın gazabından da kurtulamamıştı. Annesinin dolduruşuna gelen Joffrey ani bir öfkeyle onun idam edilmesine karar vermişti. Böylece şaşkınlık içinde Ned Stark’ın ölümüne şahit olmuştuk. Neredeyse tüm rollerinde ölen Sean Bean ise bu defa fazlasıyla tecrübeli bir yaklaşım sergilemiş. Veda sahnesine ufak bir dokunuş eklemeyi tercih etmiş.

“Aslında tam olarak ne söylediğini açıkça ifade etmek zor. O sahne çekilirken ‘böyle bir şey gerçekten olsa ne yapardık ki?’ diye düşündüm. O an fark ettim ki dua etmekten başka bir şey yapamazdık. Sessizce duamızı mırıldanıp ve son sözlerimizin kimse tarafından duyulmamasına dikkat ederdik. O sahnedeki mırıldanma da o kadar belli belirsizdi ki, birçok izleyici farkına varmadı. Benim için çekmesi oldukça enteresan bir sahneydi. Çünkü gerçekten öyle bir anda yapılabilecek hiçbir şey yok. Kafan tahta bir bloğa dayalıyken ancak mırıldanarak dua edebilirsin.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıklama maalesef Ned Stark’ın son duasının ne olduğunu ortaya koymuyor. Fakat onun ölüme yürürken nasıl bir yaklaşım sergilediğini gözler önüne seriyor.

Game of Thrones 7. sezon fragmanı