reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones hayranlarına göre Ned Stark’ın en büyük hatası

Game of Thrones sekizinci sezon bölümleriyle ekrana gelip izleyicilere veda edeli uzun zaman oldu. Fakat Stark ailesinin hataları hayranların zihnini kurcalamaya devam ediyor. İzleyiciler Ned Stark‘ın yaptığı hatayla daha büyük hatalara kapı açtığını düşünüyor.

Game of Thrones dünyasını şekillendiren hata

Bildiğiniz gibi Westeros‘taki taht mücadelesi aslında birinci sezondan çok daha önce başladı. Robert Baratheon, Starkları ve Lannisterları yanına alarak büyük bir isyan girişiminde bulundu. Targaryenleri alt ederek Demir Taht’ı ele geçiren isim oldu. Bu sebeple en çok bu iki haneye güveniyordu. Yıllar sonra yine aynı sebepten Ned Stark’ı sağ eli olması için King’s Landing‘e davet etti. Burada Ned Stark’ın güney koşullarına da politikanın doğasına da pek uygun olmadığını gördük. Dürüstlükten ödün vermemek adına pek çok hataya imza attı. Ancak bunlardan en kötüsü Baratheon çocuklarının Robert’tan olmadığını bildiğini Cersei’ye söylemesiydi. “Eğer sen söylemezsen ben söylerim” diyerek yaptığı tehdit önce kendi hayatına mal oldu. Ardından çocuklarının başını büyük belalara soktu. Game of Thrones ilk sezondan son sezona kadar yani Lannisterlar tahttan inene kadar Stark ailesinin başına gelen tüm kötülüklerin sebebi bu büyük hataydı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir anlamda Westeros’taki taht mücadelesini alevlendiren, Lannisterlar ile Starklar arasındaki büyük mücadeleyi yaratan ve büyük kayıplara neden olan şey bu yanlış hamleydi. Ned Stark, Cersei ile konuşmak yerine durumu direkt Robert Baratheon’a iletseydi her şey çok farklı olabilirdi.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı