reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

“Geleceğe yön verecek olan şirket Apple değil”

Apple günümüz dünyasının en büyük teknoloji firmalarından biri. Her yıl piyasaya sürdüğü cihazlarla milyonlarca kullanıcıya ulaşan teknoloji devi, her yıl kasasındaki parayı artırmaya devam ediyor. Mali açıdan durum çok iç açıcı görünse de Apple’ın uzun süredir devrimsel bir cihaz çıkaramaması sıkça eleştiriliyor. Örneğin iPhone gibi devrimsel bir cihazın tekrar edilememesi tartışma konusu haline gelmiş durumda. Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, şirketin neden devrimsel cihazlar yapamadığı konusunda bazı açıklamalarda bulundu. 

Genelde Apple’ı kötüleyen veya öven açıklamalarla görmeye alıştığımız Steve Wozniak, yeni açıklamalarında daha çok bir durum değerlendirmesi yapıyor. Bloomberg’e konuşan Wozniak, Apple’ın devrimsel bir ürün geliştiremeyecek kadar büyük bir şirket olduğunu dile getiriyor. Google, Microsoft, Apple ve Tesla’nın dünyayı değiştirecek ürünler ortaya koyduğunu belirten Wozniak, bu firmaların tamamının henüz küçük bir firmayken risk aldıklarına ve başardıklarına dikkat çekiyor. Apple’ın risk alamayacak kadar büyüdüğünü ve devrimsel ürünlerin bu nedenle gelmediğini dile getiriyor.

Tesla ilgili açıklamalarda bulunan Steve Wozniak, şirketin şu anda en doğru yolda ilerlediğini söylüyor. Çok riskli alanlara büyük yatırımlar yapan şirketin bir sonraki devrimsel ürünü piyasaya süren şirket olacağını düşündüğünü sözlerine ekliyor. Tesla beklendiği gibi yenilikçi bir ürün ortaya koyacak mı yoksa Apple bizi şaşırtarak iPhone’da olduğu gibi yeni bir devir başlatabilecek mi bunu hep birlikte göreceğiz.