reklamı kapat

POPÜLER

2020 iPhone Apple

Gelecek iPhone modelleri için çok iddialı ekran detayı

Apple’ın 2020 iPhone modelleri gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sefer cihazların ekranıyla alakalı gerçekten iddialı güzel bir detay var.

2020 iPhone ailesi, geçtiğimiz günlerde kamera ile alakalı gündeme gelmişti. Hatırlarsınız kaynaklar firmanın önümüzdeki yıl tam dört farklı model ile karşımıza çıkacağını ve bu yeni modellerin arkasına 3D ToF sensörü koyacağını belirtmişti. Bu sayede yeni iPhone’ların AR yani artırılmış gerçeklik konusunda şimdi olduğundan çok daha gelişmiş imkanlar sunacağı söylenmiş, 3D ToF ile arkası bulanık “portre” çekimlerini de hiç olmadığı kadar iyi hale getireceği aktarılmıştı. Şimdi ise cihazların ekranları hakkında bir bilgi var. Söylendiği kadarıyla Apple, 2020 modellerinde 60 Hz / 120 Hz değişken panel kullanma planları yapıyor. Bunun için Samsung Display ve LG Display ile konuştuğu belirtilen firma, gerçekten önemli bir adım atacak gibi görünüyor. Biliyorsunuz yenileme hızı ne kadar yüksek olursa akıcılık o kadar iyi oluyor. Şu an bu konuda 90 Hz OLED ekranlı OnePlus 7 Pro en iyi deneyimi sunuyor. Apple’ın iPhone modeller için OLED tarafında 120 Hz’e çıkması gerçekten heyecan veriyor. Ekranın değişken yapıda olması ise hem geriye uyum hem de pil ömrü açısından isteniyor deniyor. 120 Hz’in sadece gerçekten ihtiyaç olunan (Oyun vb) durumlarda aktif edileceği tahmin ediliyor..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 iPhone modelleri ise üç farklı modelden oluşuyor

Burada iPhone XI, XI Max ve XR 2019 ya da başka kaynakların verdiği ismiyle iPhone 11, 11 Max ve 11 R yolda bulunuyor. Modellerin en büyük yeniliği kamera tarafında karşımıza çıkıyor. 11 ve 11 Max’in arkasında üçlü kamera, 11 R’ın arkasında ise çiftli kamera sistemi bulunuyor. Burada her cihaz 2018’e oranla kamera sayısısını bir artırıyor.

İlginizi Çekebilir

6 bin TL’lik Samsung Galaxy A80 kamera sorunuyla gündemde