reklamı kapat

POPÜLER

2020 iPhone
2020 iPhone
2020 iPhone
2020 iPhone
2020 iPhone
2020 iPhone
2020 iPhone

Gelecek iPhone modellerini hayal eden tasarım çalışması [Galeri]

Apple‘ın gelecek iPhone modelleri biliyorsunuz sık sık gündeme geliyor. Peki bu modeller nasıl görünecek? Yeni bir konsept karşımızda bulunuyor.

Sayfada görebileceğiniz iPhone konsepti, 2019 değil 2020 modellerinin arka tasarımını karşımıza getiriyor olabilir. Çünkü Apple, yeni modellerinin arkasına 3D ToF sensörü koymaya hazırlanıyor. Bu konuda tedarikçiler ile konuştuğu ortaya çıkan firma, alanda önemli bir dönüşüm planlıyor. Bu sayede yeni iPhone’ların AR yani artırılmış gerçeklik konusunda şimdi olduğundan çok daha gelişmiş imkanlar sunacağı söyleniyor ve 3D ToF ile arkası bulanık “portre” çekimlerinin de hiç olmadığı kadar iyi hale getireceği aktarılıyor. İşte bunu yeni hazırladığı konseptin merkezine koyan tasarımcı Philip Goolkasian, Apple’ın da 2020’de tercih edebileceği iPhone tasarımını karşımıza çıkarıyor. Görebileceğiniz üzere hazırlanan bu konseptin arkasında yatay olarak konumlandırılan geniş bir kamera modülü yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Goolkasian, bu tasarımsal olarak göz hoş görünen modülde üç adet 12 megapiksel kameranın, yakınlık sensörünün, flaşın, ortam ışık sensörünün ve kızılötesi ışığın yer alacağını belirtiliyor. Burada mevcut cihazların önünde yer alan TrueDepth kamerasını arkaya konumlandıran Goolkasian, yuvarlak hatlara sahip konseptini üç farklı renk üzerine kuruyor. Kamera modülü büyük ve yatay durduğu için masa üzerinde denge sorunu yapmayacağını belirten tasarımcı, konseptini alüminyum kasayla hazırlanmış Apple’ın ise burada yine çelik kasa kullanacağı tahmin ediliyor.

2020 iPhone

2020 iPhone modelleri ekranıyla da ses getirebilir

Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla Apple, 2020 modellerinde 60 Hz / 120 Hz değişken panel kullanma planları yapıyor. Bunun için Samsung Display ve LG Display ile konuştuğu belirtilen firma, heyecan yaratıyor.

İlginizi Çekebilir

6 bin TL’lik Samsung Galaxy A80 kamera sorunuyla gündemde