reklamı kapat

POPÜLER

General Mobile DST800

Orta büyüklükte bir ekrana sahip cihazın üzerinde kolayca adapte olabileceğiniz standart dizime sahip bir tuş takımı bulunuyor. Yön tuşlarının sol tarafına birinci ve ikinci hattı yöneten çağrı tuşları, sağında ise geri dönüş tuşu ile çağrı sonlandırma tuşu konumlandırılmış.

MOBİL TELEVİZYON KEYFİ
Cihazın ana ekranına iki hat ile ilgili bilgilerin yanı sıra analog bir saat yerleştirilmiş. Siyah beyaz simgelerden oluşan ana menünün kullanımı oldukça kolay. Üzerine geldiğiniz simge hem animasyon, hem de renklerle belirtilerek algıyı kolaylaştırıyor. Arayüzün grafik ve kullanım anlamında başarılı olması, itici grafiklere sahip, kullanışlılıktan uzak diğer çift hat destekli modellere göre DST800’ü bir adım öne çıkarıyor. Cihaz GPRS, Bluetooth ve USB bağlantılarını destekliyor. MMS desteği sayesinde yaptığınız fotoğraf ve video çekimlerini diğer mobil cihazlarla paylaşabiliyorsunuz. General Mobile DST800’ün en önemli özellikleri arasında dahili FM radyo ve TV alıcısı bulunuyor. FM radyo uygulaması kulaklık takılı olmadan da çalışabiliyor. Basit bir arayüz ile çalışan radyonun tuş fonksiyonlarına alışmak zaman alıyor. Çünkü hangi tuş ile neyi kontrol edebileceğiniz ekranda açık olarak belirtilmiyor. Örneğin radyoyu kapatma fonksiyonunu aşağı yön tuşu ile yönetiyorsunuz ve bunu deneyerek öğrenmeniz gerekiyor. 2 GB kapasiteli microSD hafıza kartı ile birlikte satılan DST800 radyodan kayıt imkanı da tanıyor. TV alıcısının kullanımı nispeten daha kolay. Cihazın sağ üst köşesine yerleştirilen anteni açarak daha net görüntü elde edebiliyorsunuz. Ayrıca ekrandaki görüntüyü dikey, sola dönük yatay ve sağa dönük yatay olmak üzere döndürmek mümkün. 30 kanal hafızalı TV alıcı uygulaması otomatik arama ve ülke ayarı dışında bir özellik sunmuyor. Bu sayede istediğiniz yerde kolayca TV yayınlarını izleyebiliyorsunuz. Cihazın arka yüzünde bulunan açılıp kapanabilir destek sayesinde General Mobile DST800’ü masa üstünde rahatça izlemek mümkün. Yaptığımız denemelerde TV özelliğinin gerek ses. gerek görüntü kalitesi açısından tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar dışında cihaz, 3.2 megapiksel çözünürlüklü kamerasıyla fotoğraf ve video çekimine olanak tanıyor.

ZENGİN KUTU İÇERİĞİ
Kutu içeriği açısından da oldukça başarılı bulduğumuz cihazla birlikte kulaklık, USB bağlantı kablosu ve şarj cihazının yanı sıra yedek pil ve pili harici olarak şarj edebileceğiniz USB bağlantılı bir pil şarj ünitesi veriliyor.

general-mobile-dst800-1PUANLAMA
-3YILDIZ-

ARTILAR
Tasarımıyla çift hatlı modeller arasında öne çıkıyor. Radyodan kayıt ve TV alıcısı özellikleri de eğlenceli.

EKSİLER
Radyo uygulamasının kullanımı pratik değil. Cihaz üzerinde ses açma kapama tuşları yok.

SONUÇ
Çift hat destekli modeller arasından tasarımı ve kullanımı ile sıyrılıyor. TV alıcısı, radyo, 2 GB hafıza kartı ve 3.2 megapiksel kamerasıyla aynı anda iki hattı kullananlar için ideal bir alternatif olabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

İşletim Sistemi
• Standart yazılım

Şebeke
• GSM 900 / 1800

Ekran
• 240×320 piksel

Hafıza
• 2 GB microSD

Kamera
• 3.2 megapiksel

Multimedya Desteği
• AAC/MP3 çalar, FM radyo, radyodan kayıt

Bekleme / Konuşma Süresi
• 350 saat / 5 saat

Bağlantılar
• USB, Bluetooth

Boyutlar
• 114.5 x 47.6 x 12.5 mm

Ağırlık
• 80 gram

İLGİLİ HABERLER