reklamı kapat

POPÜLER

Gerçek zamanlı çeviri yapan, yapay zeka destekli tamamen kablosuz kulaklık [Video]

 - Güncelleme: 18 Mayıs 2017 12:26

Tamamen kablosuz kulaklık piyasaya süren ilk firmalardan biri olan Bragi, yeni kablosuz kulaklığıyla daha gelişmiş özellikler vadediyor. Bragi Dash Pro isimli kulaklık, müzik tutkunlarına hitap etmesinin yanı sıra çeviri özelliğiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

32 bit işlemci ve 4 GB depolama alanının bulunduğu kulaklıkta bulunan yapay zeka ve 27 adet sensör sayesinde gelişmiş bir aktif gürültü engelleme sistemi yer alıyor. Kulaklığın dış sesleri kısmi olarak içeri alması, tamamen alması veya tamamen engellemesi sağlanabiliyor. Yeni Dash Pro’da iTranslate adı verilen bir özellik yer alıyor. iPhone veya iPad’de kullanılabilen ücretli bir uygulama olan iTranslate sayesinde 40 dile gerçek zamanlı çeviriler yapmak mümkün oluyor. Kulaklığı satın alanlar 30 gün boyunca bu çeviri hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Daha sonra devam etmek içinse uygulamaya belirli bir ücret ödemek gerekiyor.


IPX7 suya dayanıklılık özelliğine sahip olan kulaklığın aktivite takip özellikleri de bulunuyor. Adım takibi , kalori ölçümü ve yüzme takibi gibi özelliklerin yanı sıra bazı diğer aktivite takip özellikleri de sunuluyor. Bragi uygulaması üzerinden aktivite takip verileri takip edilebiliyor ve sağlık verileri diğer uygulamalarla eşleştirilebiliyor. Ayrıca bu uygulamadan sesle ilgili detaylı ayarlamalar da yapılabiliyor. Dash Pro 329 dolar fiyata Bragi’nin sitesi üzerinden satın alınabiliyor.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER