reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’un katlanabilir telefonu neden geç kaldı?

Samsung‘un katlanabilir telefonuyla ilgili uzun bir süredir internet dünyasında bazı iddialar dolaşıyor. Akıllı telefonlarda yeni bir dönem başlatması beklenen ve Galaxy X olarak isimlendirileceği düşünülen telefonun 2017’nin sonlarında kısmi olarak üretileceği, tam anlamıyla üretimin ise 2018 yılında başlayacağı öngörülüyordu. Fakat yeni ortaya çıkan bilgilere bakılırsa Samsung’un katlanabilir akıllı telefonunu görebilmemiz için çok daha uzun süre beklememiz gerekebilir.

Analistlerin belirttiğine göre Samsung’un katlanabilir telefonunun piyasaya sürülmesinin önüne birkaç engel bulunuyor. Öncelikle katlanabilir bir ekranın geliştirilmesi pek kolay olmuyor. Ekranın çok fazla sayıda katlanmada bile herhangi bir sorun yaşamaması ve yüksek görüntü kalitesi sunmaya devam etmesi gerekiyor. Ayrıca ekranın dayanıklı olması da bekleniyor. Tüm bunları bir arada sağlamak için uzun süren testlerin yapılması gerekiyor.

Sadece ekranın değil diğer donanımların da sağlamlık konusunda normal telefonlara göre daha fazlasını sunması bekleniyor. Özellikle de pilin katlanma ve açılma işleminden hiçbir şekilde etkilenmemesi gerekiyor. Samsung’un sağlamlığı test etmek için prototip modelde günde 10 bin kere katlama ve açılma işlemi gerçekleştirdiği belirtiliyor. Tüm bu kriterler göz önüne alındığında Samsung’un katlanabilir telefonunun en erken 2018 yılında piyasaya sürülebileceği düşünülüyor. Hatta çıkışın 2019 yılına bile sarkabileceği söyleniyor. Analistlerin bu tahminleri doğru çıkacak mı, bunu bekleyip göreceğiz.