reklamı kapat

POPÜLER

spider-man

Gerçekçiliğiyle hayrete düşüren Spider-Man cosplayi

Beyaz perdenin en popüler süper kahramanlarından biri olan Spider-Man son zamanlarda güzel bir geri dönüş yaptı. Tom Holland‘ın hayat verdiği karakter Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olurken alıştığımızdan farklı bir kostümle karşımıza çıktı. İşte bu kostüm inanılmaz başarılı bir şekilde gerçek hayata uyarlandı.

Aslına bakarsanız şimdiye kadar pek çok başarılı cosplay çalışmasına şahit olduk. Bunlardan bazıları şahane bir kostüme, bazıları harika bir makyaja sahipti. Fakat bazı karakterleri inanılmaz makyaj becerisine sahip olsanız da gerçekçi bir şekilde hayata geçiremiyorsunuz. Bu konuda en net örneklerden biri Spider-Man. Her daim kostümüyle gördüğümüz bu karakter için gerçekçi bir kıyafet tasarımına ihtiyaç var. Marvel Sinematik Evreni’ndeki Örümcek Adam‘ı hakkını vererek canlandırmak ise neredeyse imkansız. Tony Stark tarafından hazırlanan teknolojik kostümü pek çok yeteneğe sahip. Bunlardan en dikkat çekeni ise mekanik gözler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hong Kong tabanlı LensesFactoryHK ise bu problemi aşmayı başarmış gibi görünüyor. Twitter hesabı üzerinden paylaşılan videoda görüyoruz ki tıpkı Spider-Man Homecoming‘deki gibi bir göz mekanizması yaratılabilmiş. Üstelik mekanizmanın hareketlerini hiçbir temasa gerek kalmadan kontrol etmek mümkün. Henüz kostümün alt kısmını göremesek de, başlık bölümü şimdiye kadarki en iyi cosplay parçalarından biri olmaya aday. Bu inanılmaz Spider-Man kostümünü hemen aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Homecoming fragmanı