reklamı kapat

POPÜLER

Gerçekliğin sınırlarını zorlayan uzaktan kumandalı Şimşek McQueen [Video]

26 Mayıs 2017

Bu zamana kadar yapılmış en gerçekçi oyuncaklardan birisi olmaya aday olan Ultimate Şimşek McQueen hareket eden gözleri ve ağzıyla en iyi arkadaşınız olmaya geliyor.

Beyaz perdedeki hikayesiyle kısa sürede ailemizden biri haline gelen Arabalar filminin yıldızı Şimşek McQueen sadece kendi dünyasında bir yıldız değil. Üçüncü bölümüyle yakın zamanda tekrar karşımıza çıkacak olan Arabalar dünyası ilk bölümden bu yana büyük-küçük hemen herkes tarafından kısa sürede benimsendi. Hal böyle olunca her durumda olduğu gibi film için sayısız sınıfta oyuncak karşımıza çıktı.

Haberimizde yer alan ve Sphero tarafından geliştirilen Şimşek McQueen oyuncağı bu zamana kadar karşınıza çıkan en gerçekçi örnek olma konusunda fazlasıyla iddialı.


Temelde uzaktan kumandalı araba olarak nitelendirebileceğimiz Ultimate Şimşek McQueen’in kontrolü akıllı cihazlar için geliştirilmiş mobil uygulama üzerinden sağlanıyor. Tasarım olarak yukarı aşağı hareket edebilen aktif süspansiyonlar da dahil olmak üzere filmde var olan tüm detayları barındıran bu ürün gerçekçilik konusundaysa sınırları alt üst ediyor. Yapım aşamasında 450 farklı parça kullanılan ve 17 ayda tamamlanan oyuncakta filmde olduğu gibi McQueen’in birebir şekilde konuştuğunu duyuyoruz. Buna ek olarak ön camında 320×120 piksel çözünürlüğünde bir LCD ekran konumlandırılan araçta McQueen’in çekici bakışlarını hareketli ve sürekli değişken bir şekilde görmek mümkün. Maksimum 9 kilometre hıza erişebilen ve yaklaşık 10 metre çapında bir menzilde kullanılabilen oyuncakla tek şarj ile 40 dakika oynayabiliyorsunuz.

iOS ve Android için sunulan uygulama ve Bluetooth kombinasyonunun ardından kullanıma hazır olan Şimşek McQueen’e sahip olmak içinse 300 dolarlık yurt dışı fiyatını gözden çıkarmanız gerekiyor.

VİDEO