reklamı kapat

POPÜLER

Geri sayım başlasın: Game of Thrones’un 7. sezonundan yeni görseller [Galeri]

Game of Thrones’un yeni sezonu için artık geri sayım başladı. HBO’nun 16 Temmuz‘da yayınlanacak olan yedinci sezon için paylaştığı yeni görseller ise sezona dair ipuçları taşıyor.

Game of Thrones’u bu sene haddinden fazla bekledik. Bahar aylarında izlemeye alışık olduğumuz dizi yılın ortasına kadar sarkınca bir parça huysuzlanmış olabiliriz. Ancak sonunda beklediğimiz an gelip çattı. Dizinin yeni sezonuna 3 gün kalmışken gelin fotoğraflar neler söylüyor biraz bakalım.

Hatırlarsanız geçtiğimiz sezon Daenerys sonunda gemileri yükleyip Westeros’a doğru yola çıkmıştı. Hem de yanında Greyjoy kardeşlerle. Açıkçası dizideki favori kardeşlerimiz olduğunu söyleyemeyiz. Ancak demir adamların dertleri de boylarını aşmış durumda. Euron Greyjoy’un dönüşüyle beraber Ramsay Bolton’un boşalttığı psikopat karakter koltuğu haliyle doldu. Yeni sezonda Daenerys’in karşısına bir şekilde mutlaka çıkacak olan Greyjoy’un neler yapacağını merak ediyoruz. Fotoğraflara bakıldığında ise Daenerys’in doğduğu yere, Ejderha Kaya’sına vardığı görülüyor. Fragmanı da izleyenler hatırlayacaktır, Daenerys tahta oturarak adeta “yeniden doğuşunu” müjdeliyor.

Alkolden kopamayan Cersei Lannister ise her zamanki gibi düşünceli. Devasa bir savaş haritası boyatan Cersei yaklaşan tehlikenin farkında olacak kadar akıllı ancak çözümleri konusunda 6 sezonluk deneyimimize dayanarak çok da umutlu olamayacağız. Öte yandan Cersei’nin şu noktadan itibaren artık eskisinden de tehlikeli olduğunu hatırlamak gerekiyor. Çünkü kaybedecek herhangi bir şeyi kalmadı. Bran ise sonunda kara kardeşlere ulaşmış gibi görünüyor. Bran’ın bu sezon yeni güçlerinin de keşfiyle daha aktif olmasını bekliyoruz. Artık daha da korunaklı bir yere geçtiğine göre karakterin daha cüretkar şeyler yapması olası.

VİDEO