reklamı kapat

POPÜLER

Ghost In The Shell yeni animesiyle izleyici karşısına çıkacak

Son zamanlarda Scarlett Johansson’ın rol aldığı film versiyonuyla adından sıkça söz ettiren Ghost In The Shell yakında yeniden anime formunda karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi Ghost in the Shell, Masamune Shirow’un yarattığı ünlü manga serisine dayanıyor. Bu hikaye şimdiye kadar birkaç defa anime olarak izleyici karşısına çıkmıştı. Hala popüler olan bu hikaye son olarak Hollywood’un dikkatini çekmeyi başardı. Böylece Rupert Sanders‘ın yönetmenliğini üstlendiği Ghost in the Shell filmi ortaya çıkmış oldu. Bu yapım başrolünde Scarlett Johansson’ın yer almasıyla büyük tartışmaların odağına oturdu. Karakteri Asyalı bir oyuncunun canlandırması gerektiği defalarca dile getirildi. Kısa bir süre önce vizyona giren film bu tartışmalar nedeniyle midir bilinmez, gişede pek de istediği başarıyı elde edemedi. Ancak bu Ghost in the Shell’in gözden düştüğü anlamına gelmiyor.

Kodansha ve Production I.G ortaklığında yeni bir anime için çalışmalar başladı. Paylaşılan ilk bilgilere göre yönetmenlik görevini Kenji Kamiyama (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex series) ve Shinji Aramaki (Appleseed) birlikte üstlenecek. Böylece ilk kez 1989 yılında manga olarak karşımıza çıkan Ghost in the Shell’i bir kez daha anime formatında izleme fırsatı elde edeceğiz.