reklamı kapat

POPÜLER

Gmail kullanıcılarını memnun edecek gelişme

Dünyanın en fazla tercih edilen e-posta hizmeti olan Gmail sonunda çok uzun zamandır beklenen bir özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu.

Yoğun olarak kullandığımız pek çok platformu oldukça basit özelliklerle geliştirmek mümkün. Kimi zaman bu özellikler çoktan var olmasına rağmen mobil uygulamaya uzun süre getirilmiyor. Bu durumun en yakın örneği YouTube. Ünlü platform video hızı ayarlama özelliğini daha yeni YouTube uygulamasına ekledi. Kimi zaman da hepimizin uzun zamandır beklediği basit özellikler uzun bir sürenin ardından uygulamalara dahil ediliyor. Bu durumun son örneği ise Instagram. Fotoğraf platformu geçtiğimiz günlerde videoların seslerine dair beklenen özelliği kullanıma sundu.

Gmail‘in haberimize konu oluşu ise yukarıdaki örneklerden ikincisine uyuyor. Hem gündelik yaşamda hem iş dünyasında fazlasıyla tercih edilen Gmail artık adresleri, telefon numaralarını ve iletişim bilgilerini otomatik olarak link formunda algılıyor. Bu özellik sayesinde e-postada yer alan adrese tıkladığınızda direkt olarak Google Maps açılıyor. Böylece mekanın konumuna dair gerekli bilgileri hızla elde edebiliyorsunuz. Ayrıca telefon numaralarına tıklayarak direkt arama gerçekleştirebiliyor veya bu numarayı kaydedebiliyorsunuz.

Doğrusu Gmail gibi büyük bir platformun bu tarz pratik özellikleri çoktan kullanıma sunmuş olması gerekiyordu. Ancak her zaman olduğu gibi geç olsun da güç olmasın diyoruz.