reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram kullanıcılarını memnun edecek gelişme

Toplum içinde telefonumuzda zaman geçirmeye çalışırken otomatik olarak açılan videolar fazlasıyla can sıkıcı olabiliyor. Bu durum kimi zaman yüksek sesten, kimi zaman da içerikten ötürü bizleri zor duruma sokabiliyor. Şimdiye kadar pek çok insanı zora sokan Instagram yeni güncellemesiyle kullanıcılarını memnun etmeye hazırlanıyor.

Toplu taşıma kullanarak bir yere ulaşmaya çalıştığımızda zaman öldürmek için en iyi alternatiflerden biri akıllı telefonumuz oluyor. Sosyal medyadaki paylaşımlara bakmak zamanın göz açıp kapayıncaya kadar geçmesini sağlayabiliyor. Fakat sosyal medya platformlarının videoları otomatik olarak oynatması bir probleme dönüşebiliyor. Hele de telefonunuzun sesi açıksa… Instagram’a bakıyorsanız ya teker teker videoların sesini kapatmanız ya da telefonu sessize almanız gerekiyor. Ünlü fotoğraf platformu yeni güncellemesiyle bu probleme son vermeye hazırlanıyor.

Kullanıma sunulan güncellemenin ardından uygulama kullanıcıların tercihlerini “hatırlamaya” başlayacak. Örneğin Instagram’ı açtığınızda videoların sesinin açık olduğunu fark ettiniz. Videolardan birinin sesini kapattığınızda diğer videolar da sessiz şekilde oynayacak. Tam tersi tüm videoların sesli şekilde oynamasını sağlamak da mümkün. Instagram bu tercihleri siz uygulamayı kapatana kadar aklında tutacak. Uygulamayı yeniden açtığınızda tercihlerinizi güncellemeniz gerekecek. Kullanıcıları fazlasıyla memnun edeceğine inandığımız bu yeni özellik Instagram tarafından kullanıma sunuldu. Yapmanız gereken tek şey uygulamanızı güncellemek!