reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome eklentileri artık masaüstünde

Google Chrome için geliştirilen resmi uygulama sayesinde tarayıcınıza kurduğunuz eklentileri artık tarayıcının dışında, birer masaüstü yazılımı gibi ayrı şekilde kullanabileceksiniz.

Advertisement

“Masaüstü Bilgisayarınız İçin” başlığıyla lanse edilen yenilik ile Chrome’daki eklentilerinizi tarayıcıyı açmaya gerek kalmadan, ayrı program mantığıyla kullanmak mümkün hale geliyor. Böylelikle web platformundan kurtulan eklentiler tek başlarına hizmet verebiliyor. Üstelik çevrim dışı çalışma özelliği sayesinde kimi eklentilere internet bağlantınız aktif olmasa da erişebiliyorsunuz. Diğer taraftan oturum açtıktan sonra masaüstü bildirimleri ve Google Drive entegrasyonuna kavuşup, eş çalışma sistemiyle işleminize istediğiniz cihazdan (mobil ya da bilgisayar) devam edebiliyorsunuz.
a3
Windows görev çubuğuna yerleşen “Chrome Uygulama Başlatıcısı”na tıkladığınız takdirde profilinizde kayıtlı eklentiler listeleniyor. Şimdilik sınırlı sayıda uygulamanın yer aldığı mağazaya buradan ya da “Store > Koleksiyonlar” sekmesi altından ulaşabilirsiniz.