reklamı kapat

POPÜLER

Google Haritalar Türkçe

Google Haritalar için Türkçe dil müjdesi

İnternet devi Google’ın popüler uygulamalarından Haritalar, bugün bizleri yakında ilgilendiren çok önemli bir güncelleme aldı. Uygulama bu güncelleme ile çok daha kullanışlı hale geldi.

Uzun süredir Türkçe arayüz desteği bulunan Google Haritalar, artık harita üzerinde gördüğünüz her şeyi Türkçe karşılığıyla gösteriyor. Aralarında Türkçe‘nin de olduğu 39 farklı yeni dile destek verir hale gelen uygulama, böylece haritadaki keşifleri daha kolay hale getiriyor. Şirket tarafından açıklanan diğer yeni diller (1.25 milyar insan tarafından konuşuluyor) ise şu şekilde sıralanıyor;

“Afrikaans, Arnavut, Amharca, Ermenice, Azerice, Boşnakça, Birmanya, Hırvatça, Çekçe, Danca, Estonca, Filipince, Fince, Gürcüce, İbranice, İzlanda dili, Endonezya dili, Kazakça, Khmer, Kırgız, Lao, Letonya, Litvanyalı, Makedon, Malay, Moğol, Norveç, Farsça, Romen, Sırpça, Slovakça, Slovence, Swahili, İsveççe, Ukraynaca, Özbekçe, Vietnamca ve Zulu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Haritalar en iyi çalışan navigasyon uygulamalarından

Türkiye’deki kullanıcıların severek kullandığı uygulama, artık çok daha kullanışlı hale gelmiş durumda. iOS ve Android tarafında da gelen Türkçe dil desteği, kısa sürede herkes için aktif edilecek deniyor. Birçok kişi için şimdiden açık olan yeni dil, uygulamanın çehresini değiştiriyor. Google’ın konu hakkında yaptığı açıklama ise burada bulunuyor.

İlgili Video

Şirketten yeni AR uygulaması

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 154.8 MB
  • Yükle App Store