reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixelbook go

Google imzalı hızlı şarj destekli yeni dizüstü modeli: Pixelbook Go [Video]

Google dün akşam gerçekleştirilen donanım etkinliğinde Pixel 4 ile dikkatleri üzerine çekse de yeni Pixelbook Go etkinlik kapsamında kendini gösterenlerden.

Google Pixel 4 modellerinin tanıtıldığı etkinlikte firmanın yeni Chromebook modeli de kendini gösteren donanımlar arasındaki yerini aldı. Hafif, hızlı şarj olabilen, her an yanınızda taşımak isteyeceğiniz bir dizüstü bilgisayar olan Pixelbook Go, hem öğrencilerin hem de gün içinde sıklıkla dışarıda çalışmak durumunda olan kullanıcıların dikkatini çekecek bir cihaz olarak kendini gösteriyor. Sadece 13 mm kalınlığındaki cihaz yaklaşık 907 gram ağırlığıyla taşınabilirliğini destekliyor. 13,3 inç boyutunda bir ekrana sahip olan modeli omuz çantanızda dahi rahatlıkla taşıyabilmeniz mümkün. Dokunmatik ekranla gelen cihaz belki bir tablet formu alacak şekilde katlanabilir bir tasarımla gelmiyor ancak yine de o deneyimi aratmamaya çalışıyor. Cihaz ekranında 1920×1080 piksel çözünürlük sunuyor. Ancak cihazı en üst seviye modelinde 4K Ultra HD çözünürlükle almak mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Pixelbook go
Google Pixelbook go

Google Pixelbook Go hızlı şarj destekliyor

Donanım tarafında 8. nesil Intel işlemcilerden güç alan model, tercih ettiğiniz konfigürasyona göre m3, i5 veya i7 işlemciyle donatılabiliyor. m3 işlemcili model 8 GB RAM ve 64 GB SSD ile gelirken; i5 işlemcili model 8/16 GB RAM alternatiflerinde 128 GB SSD barındırıyor. En üst model olan i7 işlemcili Google Pixelbook Go’da 16 GB RAM’e 256 GB SSD eşlik ediyor. Cihaz, ChromeOS işletim sistemiyle çalışıyor. Pixelbook Go, sürekli hareket halindeki kullanıcılara hitap ettiği için kullanım süresi de büyük önem taşıyor. 12 saate varan kullanım ömrü sunan cihazın en dikkat çekici noktalarından biri hızlı şarj desteği. 20 dakikalık şarjla cihazın 2 saate varan kullanım süresi sunduğu belirtiliyor.

Cihazda bağlantı noktalarına baktığımızda ise karşımıza 2 adet USB-C ve bir de 3,5 mm’lik kulaklık girişi çıkıyor. Ön sipariş alımlarının açıldığı modelin yurt dışı fiyatı 650 dolardan başlıyor.