reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram kullanıcılarını memnun edecek yeni güvenlik özelliği

Instagram yeni özelliğiyle kullanıcılar için daha güvenli bir deneyim sağlıyor. Artık üçüncü parti uygulama yönetimi daha kolay bir hale geliyor.

Instagram her ne kadar hemen her alanda kullanıcılara çeşitli çözümler sunsa da bazı noktalarda hala eksik kalabiliyor. Böyle anlarda kullanıcılar üçüncü parti uygulamalar kullanmak durumunda kalıyor. Üçüncü parti uygulamalar, kullandığınız servise göre değişecek şekilde, hesabınıza erişim talep edebiliyor. Servisi kullanma hevesiyle bazen hangi izinleri verdiğimizi takip etmek de zorlaşıyor. Neyse ki artık hangi uygulamaya ne zaman izin verdiğinizi görüntüleyebileceğiniz bir panel mevcut. Bu sayede verilerinize erişimini kapatmak isteyebileceğiniz uygulamaları da kolayca hesabınızdan çıkarabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram

Instagram, üçüncü parti uygulama yönetimini kolaylaştırıyor

Bu sayede sadece artık kullanmadığınız değil, kullandığınızda sıkıntı yaratan kötü niyetli yazılımları tespit etmek ve onlardan kurtulmak da kolaylaşıyor. Ayrıca her bir üçüncü parti servisin tam olarak hangi izinler istediğini de görüntüleyebiliyorsunuz. Bu da uygulama ve servislere izin verirken dikkatinizden kaçmış olabilecek şüpheli izinleri kontrol etmenizi sağlıyor. Instagram yeni özelliğin önümüzdeki altı ay içinde tüm kullanıcıların erişimine açılacağını kaydetmiş. Türkiye’de de kullanıcılara dağıtılmaya başlayan yeni panele ulaşmak için izlemeniz gereken yollar ise basit. Profilinize girdikten sonra Ayarlar > Güvenlik > Uygulamalar ve İnternet Siteleri adımlarını takip ederek izin vermiş olduğunuz üçüncü parti servisleri görüntüleyebilirsiniz. Aktif servislerin yanı sıra süresi dolmuş olanlar da yine burada listeleniyor. Instagram’ın resmi açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

İşlevsel Twitter özelliği Android’den önce iOS’te