reklamı kapat

POPÜLER

Google: “Kesilen YouTube videolarının sorumlusu internet sağlayıcılarınız”

Hevesle açılan bir YouTube videosunun başlar başlamaz donmasının ve videoyu kesintisiz izleyebilmek için o gri çubuğun dolmasını beklemenin neden olduğu ruh hali hepimizim malumu. Ancak tahmin ettiğiniz gibi bunun suçlusu YouTube yani Google değil, internet sağlayıcınız. Bunu söyleyen de bizzat Google’ın kendisi. YouTube’da bazı kullanıcıların karşısına çıkan “Kesinti mi yaşıyorsunuz? Nedenini öğrenin” uyarısına sahip pop-up ekran, tıklayanları Video Kalite Raporu sayfasına yönlendiriyor. Bu sayfa ise internet servis sağlayıcıların video performansları hakkında bilgiler veriyor. Sayfada servis sağlayıcıları HD Onaylı, Standart Tanım ve Düşük Tanım olarak karşılaştırma imkanı da bulunuyor. Ancak bu imkan henüz ülkemiz için sunulmuş değil. Destek sayfalarında da konuya ilişkin açıklamalar yer alıyor.


Yakın bir zaman önce Netflix de benzer bir test yaptığını duyurmuş ve hız düşüklüğünün nedeninin servis sağlayıcılar olduğunu belirtmişti. Yapılan testte düşük bir performans gösteren Amerika’nın büyük operatörlerinden Verizon, Netflix’e sert tepki göstermiş ardından video servisi testleri sonlandırmıştı.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google: “Kesilen YouTube videolarının sorumlusu internet sağlayıcılarınız”” için 3 cevap

  1. barantr90 dedi ki:

    ya ona buna b*k atacaklarına video yüklendiğinde ileri alınca tekrardan dolma saçmalığını halletsinler!

  2. fckyoutube dedi ki:

    20 MB/s internetim var hala takıldığı oluyor. Takılmayı geç çok daha gıcık eden özellikleri var youtube’un. burada saymaya üşendim ama bir örnek: Part 1 i izliyorsunuz, sağda part 5,6,7 çıkıyor ama 2 çıkmıyor! Ses tuşu bir garip vs vs. Arayüzü çok rezil

  3. TC dedi ki:

    saçma