reklamı kapat

POPÜLER

Googel Stadia

Google Stadia tarafında kullanıma sunulacak yeni oyunlar

Bulut temelli oyun servisi Google Stadia, kapatılabilir endişelerinin merkezinde büyümesini sürüdürüyor. İşte servisin yeni oyunları;

Google Stadia, halen bilmeyenler için gücünü buluttan yani uzakta çalışan bir dev sunucudan alıyor. Yani oyunlar sizin sisteminizde değil çok güçlü bu sunucularda çalışıyor. Size sadece internet üstünden görüntü aktarılıyor. İşte oyun dünyasının geleceğini oluşturan bu servis, geçtiğimiz haftalarda endişe yaratan bir haberle gündeme gelmişti. Servis için değil ancak servis için özel oyunlar üretecek stüdyolar için kapatma kararı alındı. Bu gelişmeler ışığında özel oyun geliştirme sürecinin başındaki Jade Raymond da şirketten ayrılmıştı. Şimdilik Stadia’yı kapatmayan ancak son hamlesi korkutan Google, bu durumların ışığında bir yazı yayımladı ve net olarak “daha buradayız” dedi. Aktarıldığı kadarıyla servise 2021’de 100’den fazla yeni oyun eklenecek. Platforma yakında gelecek oyunlar ise Shantae: Half-Genie Hero Ultimate Edition, Shantae: Risky’s Revenge – Director’s Cut, It came from space and ate our brains, FIFA 21, Kaze and the Wild Masks, Judgment, Killer Queen Black, Street Power Football ve Hellpoint olacak.

Google Stadia hakkında teknik olarak kısa bir özet yaparsak

İnternet bağlantınıza bağlı olarak dizüstü, masaüstü, tablet ya da telefonunuzdan 4K ya da Full HD çözünürlükte oyun keyfi elde etmenize imkan tanıyan servis, herhangi bir yükleme / indirme ihtiyacı duymuyor. Yukarıda da dediğimiz gibi Pro pakette 4K çözünürlükte saniyede 60 kare HDR desteği veren servisin, ilerleyen dönemde 8K saniyede 120 kare oyun desteği kazanacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sunucuları için AMD ile ortaklık kuran firma, en yüksek oyun performansını vadediyor. Bu sistemde 1080P oyun için en az 20 Mbps, 4K oyun içinse en az 35 Mbps internet bağlantısına ihtiyaç duyuluyor.

İlgili Video