reklamı kapat

POPÜLER

Google home mini max

Google’dan her saniye birden fazla satış

İnternet devi Google, Amazon’un alandaki talebi göstermesiyle girdiği akıllı hoparlör pazarında büyük satış rakamlarına ulaşmış durumda. Resmi bir açıklama yapan şirket, özellikle Home Mini ile öne çıkmış görünüyor.

Donanım tarafına özellikle 2017’de büyük ağırlık veren şirket, şu an üç adet akıllı hoparlör satıyor: Google Home, Google Home Mini ve Google Home Max. Geçtiğimiz gün resmi bir blog yazısı yayınlayan şirket, ürünlerine olan talepten oldukça memnun görünüyor. Direkt olarak satış rakamı vermeyen şirket, buna rağmen inanılmaz bir detayı paylaşıyor. Buna göre ekim ayında çıktığından bu yana her saniye birden fazla “Home Mini” satışı yapıldığı söyleniyor. Kaba bir hesapla akıllı minisinden tam 6,73 milyon adet satan şirket, gerçekten büyük bir başarı elde etmiş görünüyor. 49 dolarlık fiyatıyla oldukça dikkat çektiği görülen ürün, kişilerin Google Asisstant‘a erişim sağlamasına imkan tanıyor. Bildiğiniz gibi oldukça iyi çalışan bu dijital asistan, hemen hemen her sorunuza cevap verebiliyor ve evinizin bir parçası haline geliyor.

Google Home Mini ailenin en ufağı

Home ve Home Max’den farklı olarak ufak gövdesiyle daha kullanılı bulunan Mini, 2018’de de satılmaya devam edilecek gibi görünüyor. Ayrıca internet devinin bir müjdesi daha bulunuyor. Resmi açıklamaya göre CES 2018‘de yeni akıllı ürünler geliyor. Bakalım Asisstant başka hangi elektronik cihazlar içerisinde karşımıza çıkacak?

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER