reklamı kapat

POPÜLER

Google’ın görüntülü görüşme uygulaması Duo yayında

Google, geçtiğimiz mayıs ayında tanıttığı Duo isimli görüntülü görüşme uygulamasını kullanıma sunduğunu duyurdu. Basit arayüz ve kolay kullanım parolasıyla yola çıkan Duo, hem Android hem de iOS kullanıcılarına yepyeni bir video görüşme deneyimi vadediyor.

Telefon numarası girerek kaydolunan uygulama, rehberdeki kişilerle bağlantı kuruyor. Tek bir tuşla görüntülü arama yapıp cevaplayabildiğiniz uygulamanın en dikkat çekici özelliği ise “Knock Knock” adı verilen video önizlemesi. Bu özellik aktifken gelen aramaları henüz cevaplamadan bile karşıdaki insanın canlı video önizlemesini görebiliyorsunuz. Söz konusu özellik eğlenceli olduğu gibi riskli de. İnsanın aklına doğrudan bunu suistimal edip türlü şakalar yapacak kişiler geliyor. Ancak özellik yabancı numaralarda çalışmadığı gibi devre dışı da bırakılabiliyor.

Dün itibarıyla dünya genelinde dağıtılmaya başlanan uygulama Türkiye’deki Google Play ve App Store mağazalarında hala “çok yakında” ibaresiyle yer alıyor. Gün içinde indirmeye sunulması beklenen uygulamayı verdiğimiz linklerden indirebilirsiniz.

VİDEO
https://youtu.be/CIeMysX76pM