reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Google Duo

Samsung TV’lerde Google Duo ile görüntülü görüşme dönemi

Samsung TV’lerde Google Duo ile görüntülü görüşme dönemi başladı. Firma bu konuda önemli bir adım daha atmış oldu. İşte detaylar;

“İletişimde sınırları bir kez daha kaldırdık” mottosuyla öne çıkarılan bu önemli konuda bir açıklama yapan Samsung Türkiye, direkt olarak şunları paylaştı:

“Samsung’un AU8000 modeli ve üstündeki 2021 model TV’lerine mobil görüntülü görüşme yazılımı Google Duo geldi. Samsung TV’lerdeki Google Duo ile artık televizyona bir USB kamera ve mikrofon bağlayarak 32 kişiye kadar yüksek kaliteli görüntülü görüşme gerçekleştirilebilirsiniz.

Böylece akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardan daha yüksek görüntü ve ses kalitesinde ve çok daha konforlu görüntülü görüşme yapabilirsiniz.  Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli:  

  • -Uyumlu bir web kamerasını doğrudan TV’nin USB bağlantı noktasına bağladığınızda TV’niz onu tanıyacak.
  • -Görüntülü aramayı başlatmak için önce telefonunuzdaki Google Duo uygulamanızı TV’ye bağlayın. 
  • -Ardından mobil cihazınızda aramak istediğiniz kişileri seçerek TV’de görüntülü görüşme başlatabilirsiniz. Dilerseniz kişilerinizi doğrudan TV’deki Google Duo uygulamasından da seçebilirsiniz.
  • -Karşı tarafın sizi arayabilmesi için Google Duo uygulamasının indirilmiş olması ve Google hesabınızı Duo hesabınıza bağlamış olmanız gerekiyor. Ayrıca hem akıllı telefonunuz hem de TV aynı Wi-Fi ağına bağlı olmalıdır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung bugün sürpriz bir etkinlik de duyurdu

Bugün Samsung Galaxy Unpacked Part 2 etkinliği duyuruldu. Samsung Türkiye’den konu hakkında şu bilgi verildi: “Her kullanıcımızın farklı, renkli, bambaşka ve kendine has yaşam tarzı var. Bu nedenle kullandıkları teknoloji de elbette kişisel tarzlarını yansıtabilmeli.  

Samsung olarak kullanıcılarımızın teknolojiyle kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla sunduğumuz yepyeni deneyimleri Galaxy Unpacked etkinliğimizin 2. bölümünde anlatacağız.

20 Ekim Çarşamba günü TSİ 17.00’de Samsung YouTube kanalından online olarak yayınlanacak etkinliğimize katılımınızdan mutluluk duyacağız. “

Peki bu 20 Ekim etkinliğinde tam olarak ne gelecek? Firmadan etkinlik kapsamında Samsung Galaxy S21 FE ve Galaxy Tab S8 ailesinin tanıtma olasılığı dışında başka bir beklentimiz bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın