reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet: Grizzly

Gücüyle çok ses getiren elektrikli bisiklet: Grizzly

Elektrikli bisiklet pazarında öne çıkabilmek adına firmaların artık ciddi adımlar atması gerekiyor. Bunu gerçekleştirenlerden birisi Grizzly.

Grizzly, elektrikli bisiklet pazarına yeni dahil edilmiş bir seçenek değil. Model geçtiğimiz yıl tanıtılmıştı.

Grizzly’i şimdi gündeme getiren yapılan güncelleme oldu. Bisiklet ilk çıktığında 750W gücünde iki adet elektrik motoru taşıyordu. Bu model toplam 1.500W güç sunabiliyordu.

Yeni sürüm ise artık 1.000W gücünde iki adet elektrik motoru taşıyor. Burada toplam güç 2.000W seviyesine çıkılmış durumda.

Daha önceki sürüm ihtiyaç halinde maksimum 3.000W güç verirken, yeni sürüm tam 3.700W (Güvenlik için 4.000W verilmiyor) seviyesine çıkabiliyor.

Bu değerler elbette çok ama çok iddialı görünüyor. Tasarımı ve gücüyle adeta bir motosiklet gibi olan Grizzly, maksimum 58 km/s hıza çıkabiliyor. Modelin pil kapasitesi de gücüyle paralel olarak artırılmış durumda.

Elektrikli bisiklet bünyesinde 1,820 Wh pil paketi taşıyor ve bununla 120 km‘ye kadar menzil getiriyor. Önde ver arkada süspansiyon sistemleri olan Grizzly, elbette disk frenler ve yerleşik aydınlatma ile geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Grizzly elektrikli bisiklet elbette çok ucuz bir seçenek değil

Çok konforlu duran bir selesi olan, pil paketini ise tam olarak merkezde taşıyan Grizzly, normalde 3.300 dolarlık bir fiyata sahip. Ancak şimdilik 3 bin dolarlık bir satış fiyatı uygulanıyor.

Bu model herkese hitap etmiyor ancak genel olarak hemen herkesin beğenisini toplayacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın