reklamı kapat

POPÜLER

“Günahları” affettirme vakti: FIAT-Chrysler’den “Melek” için resmi başvuru

Dodge Challenger SRT Demon ile Amerikan otomobil tarihine şeytani bir damga vuran FCA, yeni bir “tatlının” hazırlığında gibi gözüküyor.

İlk olarak 1971 yılında yollara çıkan şeytan logolu araçlarını, Challenger SRT Demon ile bu yıl içerisinde geri döndüren Dodge, muscle tarihinin en güçlü rozetini de beraberinde getirmişti. 6.2 litrelik V8 Hellcat motoruyla 840 beygir güç ve 1043 Nm tork değerlerine sahip olan Demon ile dünya rekorlarını da imza atan marka, tam anlamıyla arzuları harekete geçiren bir canavar yarattı. Adının yanı sıra ikonik şeytan armasıyla da fark yaratan Demon’ın ardından ortaya çıkan yeni bir detay, yine gözlerimizin Dodge ve FCA’nın üzerinde tutmamız gerektiğinin mesajlarını içeriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugün basına yansıyan detaylarda FIAT-Chrysler‘in 17 Ağustos‘ta Amerikan Patent ve Marka Ofisi’ne, “Motorlu araçlarda kullanılmak üzere” başlığıyla “Angel” yani melek ismi için başvuru yaptığı ortaya çıktı. Başvurunun ortaya çıkmasının ardından akıllarda beliren “Demon’a yol arkadaşı mı geliyor?” sorusu bugünden itibaren sorulmaya başlanırken, bir yandan sınırlı sayıda özel üretim bir aracın veya hibrit tabanlı çevreci bir otomobilin gelebileceği ihtimalleri de konuşuluyor. Şimdilik herhangi bir detayın bulunmadığı yeni modelle ilgili detayların önümüzdeki süreçte kendisini göstermesini bekliyoruz.