reklamı kapat

POPÜLER

Güvenlik ekipmanlarının indirimi de içerisinde; “Motorcu Dostu Trafik” uygulaması hakkında önemli bilgiler

Son yıllarda motosiklet kullanıcıları için önemli projelere imza atan Aytemiz tarafından hayata geçirilen “Motorcu Dostu Trafik”, kullanıcıların empati yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olacak.

Ülkemizde, dikkatsizlik ve ihmal odaklı yaşanan motosiklet kazaları doğrultusunda “Motosikletleri fark edin” benzeri eylemleri görebiliyoruz. Bunun en temel sebeplerinden birisiyse otomobil sürücülerinin eksiklikleri. Geçtiğimiz yıllarda “Motorcu Dostu İstasyon” projesiyle ile motosiklet kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran Aytemiz, şimdi de “Motorcu Dostu Trafik” projesiyle trafikte empatiye dayalı yepyeni bir kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. Elektrikli Araç Şarj Noktaları ve Ücretsiz İnternet gibi geneli kapsayan projelere de imza atan Aytemiz, trafikteki motosiklet ve diğer taşıt kullanıcılarının birbirlerini daha iyi anlaması ve güvenli bir sürüş ortamı sağlanması için, planlı, programlı, sürekli ve sürdürülebilir bir şekilde çaba sarf etme amacında.

Kamu kuruluşları da destek verecek

Özel marka ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra kamu kaynaklarının da içerisinde olduğunu öğrendiğimiz projeyle birlikte öne çıkan detaylar şu şekilde sıralanıyor;

Trafik güvenliği konusunda yapılan tüm etkinliklerde, trafiğin vazgeçilmez ve önemli bir parçası olan motosiklet sürücülerinin de, doğru ve etkin bir şekilde temsil edilmesi için çaba sarf edilecek.
Kamu ve özel otoriteler tarafından yolların, caddelerin, sokakların, otoparkların “motorcu dostu” bakış açısıyla yeniden gözden geçirilmesi için kamuoyu baskısı yaratılmaya çalışılacak.
Türkiye’de 600 e yaklaşan ve her gün ortalama 200 bin kişinin ziyaret ettiği Aytemiz istasyonları, konuyu sürekli gündemde tutacak şekilde görsel malzemelerle donatılacak.
Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı denetimlerde, güvenlik donanımları konusunda daha hassas olması sağlanmaya çalışılacak.
Belediyeler tarafından tahsis edilecek olası tüm açık hava reklam alanlarında proje hatırlatılacak.
Proje kapsamında sabit bir eğitim alanı, sertifikalı bir eğitim için, öncelikli olarak kurumsal filolar ve bireysel kullanıcıların kullanımına sunulacak.
En az bir adet kamu spotunun devreye girmesi sağlanacak.
Güvenlik donanımlarının üzerindeki vergilerin azaltılması konusunda çaba sarf edilecek.
Haziran ayından itibaren 6 ay boyunca, kadın akademisyen ve gezgin Asil Özbay ile toplamda 24 ilde gezici eğitim programı başlatılacak. Bu eğitimlerin öncesinde yerel ve ulusal medya kullanımları ile eğitim yer ve saatleri duyurulacak.
Özellikle şehirlerarası trafiğin çok yoğunlaştığı bayram öncesi dönemlerde, Aytemiz istasyonlarında ve otoyol gişelerinde projeye dikkat çekilerek, trafikteki can kayıplarımızı ve yaralanmaları önlemek amacıyla, motosikletlere reflektörlü bir aparat ve diğer araçlara yine reflektörlü proje logolu dikkat çekici stickerler dağıtılacak.
Proje için devreye alınan www.motorcudostutrafik.com.tr web sitesi ve sosyal medya iletişim araçları kullanılarak, proje kapsamında belirlenen hedefler, konuyla ilgili istatistikler, iş ortak ve destekçilerinin gerçekleştirdiği aktiviteler, sabit ve gezici eğitimler hakkında bilgi verilecek.

Kademeli olarak hayata geçirilecek olan bu uygulamaların, en kısa sırada olumlu sonuç vermesini ve kaza oranlarının ciddi oranda düşmesini diliyoruz.