reklamı kapat

POPÜLER

Heath Ledger Joker

Heath Ledger’ın efsane Joker’i için planlar çok başkaymış!

The Dark Knight filmiyle beyaz perdeye bir kez daha aktarılan Joker, Heath Ledger‘ın performansıyla farklı bir noktaya taşınmıştı. Görünen o ki başarılı oyuncu hayata gözlerini yummasa her şey çok farklı olabilirmiş!

Kısaca hatırlatmak gerekirse Christopher Nolan‘ın yönetmenliğini üstlendiği The Dark Knight on sene önce vizyona girmişti. Konusunun yanında Joker‘in ele alınış biçimiyle de büyük beğeni toplamıştı. Aynı sene hayatını kaybeden oyuncu daha sonra bu performansıyla Oscar Ödülü’ne layık görüldü. Şimdiye kadar yaşasaydı onun son filmde yer alacağını iddia eden pek çok kaynak olmuştu. Sonunda ünlü oyuncunun kız kardeşi Kate Ledger bu iddiaları doğruladı.

“Batman serisinde ortaya koyduğu performansla gurur duyuyordu. Başka bir Batman filminde daha rol almayı planladığını biliyorum. Christopher Nolan, Christian Bale ve Gray Oldman ile birlikte çalışmayı çok sevmişti. Çekimler sırasında harika zaman geçirmişti. Noel’de eve döndüğünde bu günleri anlatmadan duramıyordu. Joker’in sesini ve gülüşünü yapıyordu. Güzel zaman geçirmiştik.”

Kate Ledger’ın bu açıklamasına bakılırsa efsane Joker’i The Dark Knight Rises ile bir kez daha beyaz perdede görme şansımız olabilirdi. Fakat Heath Ledger‘ın ölümü tüm planları alt üst etti. Bu açıklamanın ardından son filmin ne kadar farklı olabileceğini düşünmeden edemiyoruz.

İlginizi çekebilir