reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

sean penn

Sean Penn çok konuşulan Joker iddialarını yalanladı

Batman’in en meşhur düşmanı denildiğinde hepimizin aklına Joker geliyor. Bu karakteri hakkını vererek canlandırmak ise fazlasıyla zor. Bu yüzden şimdiye kadar pek çok oyuncunun adı Joker iddialarıyla birlikte gündeme geldi. Bunlardan biri de Sean Penn olmuştu. Tecrübeli oyuncu aradan geçen zamanın ardından The Dark Knight iddialarını yalanladı.

Kısaca özetlemek gerekirse The Dark Knight’ın çekimlerinden önce filmin yönetmeni Christopher Nolan‘ın Sean Penn’e teklif götürdüğü iddia edilmişti. Fakat tecrübeli oyuncunun Joker olma fırsatını geri çevirdiği söylenmişti. Reddedilen yönetmenin daha sonra Heath Ledger’a yöneldiği ifade ediliyordu. Bu iddialar uzun zamandır ağızdan ağıza dolaştı fakat hiçbir zaman ne doğrulanmadı. Happy Sad Confused podcastine konuk olan oyuncu sonunda iddialara açıklık getirdi. Durumu şu sözlerle özetledi:

“Böyle bir teklif aldığımı hatırlamıyorum. Christopher Nolan’ın düşündüğü isimlerden biri olsam bile bunu bana asla söylemedi. Zaten Jack Nicholson karakterle şahane bir iş çıkartmıştı. Üstüne Heath Ledger karakteri bambaşka bir şekilde yorumladı ve tekrar popüler yaptı. Bakın, oyunculuk yaptığım bunca sene içinde bana pek çok teklif geldi. Bunların bazıları daha sonra inanılmaz derecede başarılı oldu. Fakat rolü ben kabul etseydim o işlerin bu denli başarılı olacağını hiç sanmıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sean Penn teklif aldığını açıkça reddederken bir yandan Joker‘i beyaz perdeye taşıyan oyuncuları da övmeden edemiyor. Özellikle Heath Ledger’i oldukça başarılı buluyor gibi hissediliyor. Teklif alsa rolü kabul eder miydi bilmiyoruz ama sizce Sean Penn’den Joker olur muydu?

İlgili video

Suicide Squad fragmanı