reklamı kapat

POPÜLER

Hennessey Mammoth 1000 TRX

Hennessey Mammoth 1000 TRX; pickup dünyasına 1.000 beygirlik meydan okuma

Amerikalı ekibin elinden çıkan son pickup modifikasyonu Hennessey Mammoth 1000 TRX, önceki projeleri aratmayacak dinamiklere sahip.

Modifikasyon projeleriyle zihinlerimizde yer edinmeyi başaran Amerika merkezli Hennessey, son yıllarda pickup segmentine de el atmayı ihmal etmedi. İçerisinde bolca 6×6 dönüşümlerinin de olduğu bu projeler, arazi dinamiklerinin yanında araçların performans sınırlarını zorlama konusunda da çok cömert. Bu projeler arasına Dodge Ram merkezinde eklenen Hennessey Mammoth 1000 TRX de markanın geçtiğimiz süreçte elde ettiği şöhretin hakkını verme konusunda çok zorlanmayacak. Ram 1500 TRX versiyonu üzerine hayata geçirilen proje, dış tasarımda nispeten sakin modifikasyonları getirirken kaputun altında güç krallığını beraberinde getiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rakamlarla Hennessey Mammoth 1000 TRX

Hennessey’nin Ram üzerinde yaptığı görsel değişimlerin öncesinde rakamları konuşmak gerekiyor. Projenin kaputunun altında sekiz silindirli Hellcat motorunun ciddi oranda revize edilmiş bir versiyonu konumlandırılıyor. İçerisinde yazılımsal dokunuşu da barındıran motor modifikasyonu kapsamında yakıt enjeksiyon sistemi ve süperşarj geliştirmeleri de kendisine yer buluyor. Tüm parçaların bir araya gelmesiyle de ortaya 1.000 beygirin biraz daha üzerinde güç ve 1.315 Nm’lik tork değeri çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hennessey, yeni motor kalibrasyonuyla birlikte modelin 0’dan 100’e sadece 3,2 saniyede çıkabildiğinin altını çiziyor. Performansı destekleyecek gövde modifikasyonları ise; LED ışıklandırmalar, özel tasarım tampon, 20 inçlik jant seri ve arazi lastiklerini barındırıyor. Yaklaşık 4 tonluk yük çekme yeteneği olan Mammoth TRX 1000, standart Ram versiyonu da dahil olmak üzere 150.000 dolarlık bir bedelle ortaya çıkarılabiliyor. Kullanıcılar dünyanın her yerinden sipariş verebilecek.

İlginizi çekebilir

Bu yıl içerisinde standartlar değişebilir; Hennessey Venom F5 dünya rekoru için hazırlıklara başlıyor