reklamı kapat

POPÜLER

Henry Cavill Superman

Henry Cavill’in Superman’inin uçtuğu sahneler nasıl çekiliyor? [Video]

Çizgi roman dünyasının ve beyaz perdenin en dikkat çeken süper kahramanlarını düşündüğümüzde akla Superman geliyor. Gücü, dayanıklılığı ve uçabilmesiyle pek çok kahramanı geride bırakmayı başarıyor. Peki Henry Cavill‘ın hayat verdiği bu kahramanın uçtuğu sahneler nasıl çekiliyor dersiniz?

Söz konusu DC yapımları olduğunda şimdiye kadar birçok kamera arkası görüntüsü paylaşıldı. Görsel efektlerin nasıl hazırlandığından çekimlerdeki hile yöntemlerine kadar pek çok detayı gördük. Fakat Superman’in uçtuğu sahnelerin nasıl çekildiğine, gerçekçiliğin nasıl sağlandığına dair net bir fikrimiz yoktu. Henry Cavill‘ın kendi Instagram hesabı üzerinden paylaştığı görüntüler ise gizem perdesini biraz daha aralıyor. Superman’in uçtuğu sahnelerin nasıl çekildiğini gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Justice League‘den alınan görüntülerde Henry Cavill’ı uçma sahnelerine özel hazırlanmış bir mekanizmaya bağlı olarak görüyoruz. Kolları ve üst vücudu serbestken, mekanizmaya belinden sabitlenmiş durumda. Ayaklarını da istediği gibi hareket ettirebiliyor. Böylece Superman’in uçtuğu sahneler herhangi bir kısıtlama hissi olmaksızın çekilebiliyor. Vücudunun ağırlığını sağa veya sola vererek de eğim elde edebiliyor. Henry Cavill’ın paylaştığı görüntülerden onun bu mekanizmayı kullanmaya ne kadar alışkın olduğunu da net bir şekilde görüyoruz. Bahsettiğimiz bu kamera arkası görüntülerini hemen aşağıda bulabilirsiniz.