reklamı kapat

POPÜLER

Swytch GO

Her bisikleti elektrikliye dönüştüren yeni kit: Swytch GO

Her bisikleti bir elektrikli bisiklet modeline dönüştüren yeni kit Swytch GO duyuruldu. Model özellikle fiyatıyla dikkat çekti.

Piyasada çok sayıda elektrikli bisiklet bulunuyor ancak o modeller genelde yüksek fiyatlara satılıyor. Ayrıca elinde çok kaliteli normal bisikletlere sahip olan kişiler bulunuyor, o kişiler üst seviye elektrikli modellere geçiş için büyük paralar harcamak istemiyor. İşte bu temelde hemen her bisikleti bir elektrikli bisiklet modeline dönüştüren kitler bulunuyor, bunların en yenisi Swytch GO oluyor. “Swytch” markası aslında ilk defa gündemimize gelmiyor. İngiliz mühendislik ekibi tarafından geliştirilen orijinal Swytch, modüler bir yapıya sahipti ve bağış platformları üstünde destek toplayarak hayata geçirilmişti. Elektrikli bisiklet kiti satın alındığı zaman motora sahip ön tekerlek, batarya, bağlantı aparatları ve sensörler ile geliyordu. Bu dört parça ile hemen her bisiklet elektrikli hale getirilebiliyor, sürekli kullanımdan çok yokuş çıkma gibi durumlarda takviye sağlaması için tasarlanan sistem, bisiklete sadece 3,9 kg ekstra ağırlık getiriyordu. Seçilen versiyona bağlı olarak 40 ila 80 km arası menzil sunan ve saatte 32 km hız yapabilen ürün, 3 saat şarj ile tamamen doldurulabiliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

250W motoruyla 30 Nm tork üreten elektrikli bisiklet sisteminin yenisi Swytch GO ise 349 dolarlık fiyatıyla çıtayı daha da aşağıya indiriyor, 250W motor ile beraber gelen ürünün üç farklı versiyonu bulunan bataryası gövdeye cırt cırtlı bağlantı sistemiyle takılıyor. Yeni bataryayı (Ağırlık 2 kg seviyesinde) daha önceki kitten farklı olarak öne değil orta bölüme konumlandıran şirket, yeni kitin seçilen bataryaya bağlı olarak 25-100 km arasında bir pedal desteği verebildiğini aktarıyor. İstenirse motosiklet benzeri pedalsız kullanım için özelleştirilebilen yeni kit, genel olarak daha kullanışlı görünüyor.

Swytch GO yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli