reklamı kapat

POPÜLER

Hibrit versiyonun menzil değeri belli oldu; 2019 SEAT Leon şekillenmeye başlıyor

22 Mart 2018

Kısa süre önce hibrit versiyona sahip olacağını öğrendiğimiz yeni SEAT Leon’un, bu versiyonla ne zaman yollarda olacağı ve ilk teknik bilgisi ortaya çıktı.

Sıkı LoG takipçilerinin hatırlayacağı üzere SEAT Leon’un yeni jenerasyonuyla kayda değer yenilikler alacağını mart ayının ilk günlerinde paylaştığımız haberde duyurmuştuk. Grup içerisinde kullanılacak yeni nesil multimedya ekranın kullanılacağı ilk model olmasının yanı sıra hibrit opsiyonuyla da satışa çıkarılacağı duyurulan 2019 model yıllı Leon, dördüncü jenerasyonuyla yollarda olacak. Yapılan yeni açıklamayla birlikte plug-in hybrid olarak satışı gerçekleştirilecek olan elektrikli versiyonu 2020 yılından itibaren satışa sunacağını duyuran marka, bu modelle saf elektrik modunda 50 kilometrelik menzil kat edilebileceğine de ilk kez yer verdi.


Leon’dan sonra tamamen elektrikli SUV geliyor

Halihazırda olduğu gibi yeni jenerasyonunda da altyapı olarak Golf, A3 ve Octavia ile aynı yapıdaki MQB’nin üzerine geliştirilecek olan 2019 SEAT Leon’da ebatsal iyileştirmeler de bizi bekliyor. Araç içerisindeki diz mesafesinde ufak da olsa gözlemlenebilecek ek yaşam alanı sunacak olan modelde üç kapılı gövde tipinin sunulmayacağı da kesinlik kazandı. Bu da standart beş kapı ile station wagon olarak iki seçeneğin kullanıcıların tercihine bırakılacağı anlamına geliyor. 2020 öncesinde yeni Leon’un kaputunun altında göreceğimiz motorlar ise 1.0 litre benzinli, 1,5 litrelik benzinli ve 1,6 litre dizel şeklinde çeşitlenecek. Leon’un ardından 2020 itibarıyla 500 kilometre menzilli ilk elektrikli modelini de satışa sunacak olan SEAT’ı çok daha hareketli bir süreç bekliyor.