reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli 8’den çıkartılan Dwayne Johnson ve Jason Statham sahnesi

Sinemanın en uzun serilerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli 8 gişede fırtına gibi esiyor ve dolayısıyla da gündemden düşmüyor. Şimdi de büyük ilgi gören bu filmden bir sahnenin oyuncular arasındaki anlaşmazlık sebebiyle kesildiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren ve büyük beğeni toplayan Hızlı ve Öfkeli’nin adını sık sık anıyoruz. Önce serinin ne zaman sonlanacağını konuştuk, ardından sekizinci filmin gişe hasılatı ortaya çıktı. Son olarak geçtiğimiz günlerde Dwayne Johnson ve Jason Statham’ın yer alacağı bir Hızlı ve Öfkeli spin-off‘u olacağı açıklandı. Hayranları sevindiren bu gelişmenin ardından Dwayne Johnson ve Jason Statham‘ın birlikte yer aldığı bir sahnenin filmden çıkartıldığı ortaya çıktı.

The Wrap’in haberine göre kesilen Hızlı ve Öfkeli 8 sahnesinde Rocky 3 filmindeki Rocky ve Apollo mücadelesine ufak bir gönderme yer alıyordu. Hobbs ve Shaw arasındaki anlaşmazlık ikili arasındaki bir dövüş sahnesine uzanıyordu. Tam yumruklar konuşacakken ikisi de duruyor, içlerinden biri “Neden kavga ediyoruz? Bunun yerine o salağı kurtarmak için birlikte çalışmalıyız.” diyordu. ‘O salak’ diye bahsedilen karakter elbette Vin Diesel’in canlandırdığı Dominic Toretto. Ancak Dwayne Johnson ile Vin Diesel arasındaki sürtüşme bu sahnenin beyaz perdeye taşınmasına engel oldu. İkilinin rol icabı da olsa birbirinden bu şekilde bahsetmesinin sıkıntıya neden olabileceği düşünüldü.

Bu kesilmiş sahne henüz izleyicilerle paylaşılmadı. Yine de bahsi geçen bu sahnenin Hızlı ve Öfkeli 8’de yer alması Rocky sevenler için oldukça keyifli bir jest olabilirdi.