reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli 9

Hızlı ve Öfkeli 9 çekimlerini durduran kritik kaza

Hayranlarının uzun zamandır beklediği Hızlı ve Öfkeli 9 filminin çekimleri sette yaşanan ciddi bir kazanın ardından durduruldu. Fakat bu aranın kısa süreceği tahmin ediliyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse serinin dokuzuncu filmi Dwayne Johnson, Jason Statham ve Idris Elba’nın rol aldığı Hobbs & Shaw yüzünden ertelenmişti. 2020’de vizyona gireceği duyurulan filmin çekimleri geçtiğimiz haftalarda başladı. Hatta bu durumu Game of Thrones ile akıllarda yer eden Nathalie Emmanuel ortaya çıkartmıştı. Onun “Serinin dokuzuncu filminin çekimlerinde ilk gündeyiz. Sonunda ekip yeniden bir arada.” sözlerini Twitter’da paylaşmasıyla beklenen günün geldiği anlaşılmıştı. Fakat Hızlı ve Öfkeli 9’un çekimlerine talihsiz bir olayın ardından ara verildi.

Hızlı ve Öfkeli 9 setindeki kaza

Güvenilir kaynaklardan biri olan The Hollywood Reporter‘ın haberine göre Hızlı ve Öfkeli 9‘un setinde çalışan dublörlerden biri yüksekten düşerek ciddi şekilde yaralandı. Bu üzücü durum basına da yansımıştı. Yaşanan olayların ardından Leavesden Studios‘a hem sağlık görevlileri hem de polis çağrıldı. Dublörün kafasından ciddi bir şekilde yaralandığı anlaşıldı. İlk tetkiklerin ardından dublörün Royal London Hospital‘a kaldırıldığı anlaşıldı. Dublörün sağlık durumu ise henüz bilinmiyor. Fakat Universal stüdyoları üzücü olayın ardından resmi bir açıklama yaptı. “Hızlı ve Öfkeli 9 ‘un çekimleri sırasında dublörlerimizden biri ciddi şekilde yaralandı. Bu sebeple çekimlere kısa süreliğine ara veriyoruz.” denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İsmi açıklanmayan dublörün sağlık durumu merak edilirken filmin vizyon tarihinde bir değişiklik henüz yapılmadı. Dokuzuncu filmin gösterim tarihi daha önce 22 Mayıs 2020 olarak açıklanmıştı.

İlginizi çekebilir

Hobbs & Shaw filminin fragmanı