reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic Type R’ın uygun fiyatlı versiyonu 2018’de satışa çıkabilir

Honda’ya olan yakınlığıyla bilinen bir hesaptan yapılan açıklamaya göre Type R’ın motor ve altyapı elemanları korunarak gerek görülmeyen bölümlerden feragat edilecek.

Geçtiğimiz mart ayı içerisinde Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında tanıtım etkinliği gerçekleştirilen 2017 Type R ile tasarım ve güç bazında yeni bir çizgiye yerleşen Honda, Civic jenerasyonuna olan ilgiden oldukça memnun. Altı ileri değerli manuel şanzımanın kullanıldığı yeni Civic Type R, 2.0 litrelik turbo beslemeli makinesiyle toplamda 320 PS güç (6,500 devirde) ve 400 Nm tork (2,500-4,500 devir aralığında) ile Honda tarihinin en hızlı ve güçlü Civic versiyonu rozetini takmayı başarmıştı. Devam etmekte olan İstanbul Autoshow 2017‘de de meraklılarıyla buluşan yeni Type R ile ilgili gelen son bilgiler Honda’nın henüz işinin bitmediğini gösteriyor.

RS, Si ve Type R olmak üzere üç farklı performans versiyonuyla kullanıcılarla buluşan Civic ile ilgili Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Honda Pro Jason markaya yakınlığıyla tanınıyor. Söz konusu paylaşımda ise Honda’nın Civic Type R’ın daha uygun fiyatlı bir versiyonunu 2018 yılında piyasaya sunacağını dile getirdi. Touring versiyonundan daha ucuza geleceği ifade edilen bu modelde Type R motorunun korunacağı daha çok iç donanımın düşük tutularak modelin daha ulaşılabilir hale getirileceği söyleniyor. Bu adımıyla araç içi donanımından çok performans odaklı kullanıcılara ulaşmayı hedeflediği belirtilen Honda’nın bu projenin ilk detaylarını ne zaman vereceği ise iddianın ortaya atılmasının ardından büyük merak konusu oldu. Yeni Type R’ın bu versiyonuyla ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağını da önümüzdeki günler gösterecek.