reklamı kapat

POPÜLER

Honda E Limited Edition; minimalist elektrikli için sınırlı üretim versiyon

Toplamda sadece 50 adet üretilecek olan Honda E Limited Edition, daha çok dış tasarım dinamikleri üzerine değişimlerle geliyor.

Honda’nın tasarım çizgileriyle elektrikli otomobil pazarında farklı bir esintiyi sokaklara gönderdiği “E” ile henüz resmi olarak tanışma şansına erişemedik. Aracı Türkiye pazarına getirme konusunda geçtiğimiz süreçte adım atmayı tercih etmeyen markanın bu dinamikleri 2023 itibarıyla sona erdirmesini bekliyoruz. Avrupa macerası ise Honda E için bir süredir devam ediyor. Pek çok kişi için adeta bir arzu nesnesi haline gelen otomobil için üretimi 50 adet ile sınırlandırılacak sınırlı bir paketin duyurusu gerçekleştirildi. Formula 1 Dünya Şampiyonu Max Verstappen ile birlikte kamera karşısına geçen Honda E Limited Edition, Avrupa pazarına sunuluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda E Limited Edition ufak tasarım dokunuşlarıyla fark yaratıyor

E için hayata geçirilen bu versiyonu dışarıdan bakıldığında ayırt edebileceğimiz en temel parçasının kırmızı rengi olduğunu söyleyebiliriz. Ağırlıklı olarak dış bölümdeki tasarım dokunuşlarıyla fark yaratan otomobilde “Premium Kristal Kırmızısı” adı verilen bir gövde rengi karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte 17 inçlik jantlar, tavan ve tampon gibi alt bölge gövde elemanlarının tamamında gövde renginden farklı olarak siyah dokunuşa yer veriliyor. Versiyonun kokpit tarafında ise herhangi bir değişime yer verilmemiş olmasıysa ilginç bir tercih. Ürün gamında konumlanan Advance donanım paketi üzerine geliştirilen Limited Edition’da 154 PS güç ve 315 beygir güç üreten ailenin üst seviye kombinasyonlu elektrik motoruna yer veriliyor. 35,5 kWh’lik bataryasında da bir değişimin gözlemlenmediği modelde yaklaşık 200 kilometrelik menzil değerinde de buna paralel olarak bir değişim gözlemlemiyoruz. E Limited Edition kombinasyonu Avrupa pazarında 46.000 dolarlık fiyatla satışa sunulacak.