reklamı kapat

POPÜLER

Honda, yeni nesil Jazz’ın kokpitindeki fiziksel tuş tercihinin sebebini açıkladı

Yeni jenerasyonuyla birlikte ilk kez hibrit seçeneğine kavuşan Jazz, Honda cephesinin kokpitteki önemli bir değişimini de beraberinde getirmişti.

Otomobillerin yeni jenerasyonlarıyla birlikte git gide popüler olan dijital ekran teknolojileri artık pek çok orta seviye donanım paketlerde bile hatırı sayılır büyüklükte standart olarak geliyor. Bu süreçte dikkatlerden kaçmayan en büyük nokta ise artık 12-14 inç gibi aralıkların normal olarak değerlendirilmeye alınması. Aslında bu durum otomobil üreticileri için tüketici tarafında yeni bir savaş cephesi olarak da görülüyor. Böyle bir ortamın içerisinde Honda, kısa geçtiğimiz aylarda tanıtımını gerçekleştirdiği yeni Jazz’da bazı temel dinamikleri manuel kontroller üzerinde dönüş yaparak dikkatleri üzerine çekmişti. Bir önceki nesliyle benzeyecek şekilde klima kumandalarını sabit tutarak, dijital ekran ve kumanda üzerine tercih etmeyen markanın Jazz projesinden sorumlu lideri Takeki Tanaka, bu konuya açıklık getirdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda kullanıcı geri dönüşlerini kararının merkezinde aldı

Konuyla ilgili Autocar‘a konuşan Tanaka; “Bu adımı kullanıcıların geri dönüşlerini dikkate alarak gerçekleştirdiğimizi çok net bir şekilde söyleyebilirim. Kullanıcılar sezgisel olarak çalışan dijital kumandaların kullanımında zorluk yaşadığını yoğunlukla tarafımıza iletti. Bu sebepten multimedya sistem içerisine bu ayarlamaları koymamayı tercih ediyoruz.” ifadelerine yer verdi. Günümüzde pek çok kullanıcı bu adımı savunurken, bir taraf da Tesla örneğinde olduğu gibi konsolun tuşlardan arındırılarak dijital ekranlara teslim edilmesini savunuyor. Geleceğin otomobili olarak tanıtılan modellerin pek çoğunda da fiziksel tuşların elemine edildiğini anımsayabiliyoruz. Honda yeni bilgi-eğlence sistemdeki menüleri de basitleştirerek yazılımsal olarak daha kullanışlı bir yapı vadediyor. Yeni Jazz ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Yeni Honda Jazz tanıtıldı!

İLGİLİ HABERLER