reklamı kapat

POPÜLER

HTC, Asus’a mı gidiyor?

HTC’nin şu sıralar mali açıdan pek iyi günler geçirmediği ortada. Gelirlerinde her geçen ay düşüş yaşayan Tayvanlı şirket için şu sıralar flaş bir iddia gündemde. Reuters‘ın haberine göre bir başka Tayvanlı, HTC’yi bünyesine katmak için kolları sıvadı.

HTC kepenkleri kapatıp gidecek kadar zor bir dönemde değil belki ancak büyük umutlar bağladığı amiral gemisinden büyük bir darbe yediği açık. Günün koşullarına uyum sağlamayı reddeden üretici yine “aynı” telefonla gelerek kullanıcılar tarafından yoğun eleştiriye uğradı ve doğal olarak piyasada rağbet görmedi. Şu sıralar çıkış yolu aramakla meşgul olan şirket için önemli bir gelişme yaşanıyor. HTC’nin aksine son zamanlarda Zenfone ailesi sayesinde akıllı telefon kanadında da yüzü gülen Asus, HTC’yi bünyesine katmaya hazırlanıyor. En azından Reuters’a konuşan Asustek Finans Müdürü David Chang’in tahmini bu yönde. Şirket patronu Johnny Shih’in konuyu gündeme aldığını belirten Chang, yine de temkinli konuştu. Chang, Asus’un daha çok “organik büyümeyle ilerleyen bir şirket olduğunun altını çizdi.

Şimdilik konu hakkında HTC’den doğrulama veya yalanlama haberi gelmiş değil. Teknoloji dünyasını yakından ilgilendiren konunun önümüzdeki günlerde netleşmesini bekliyoruz.

YORUMLAR