reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei, 2020 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı; işte detaylar

Huawei, 2020 Sürdürülebilirlik Raporu’nu paylaştı. Huawei geçtiğimiz yıl eğitime, sağlık hizmetlerine, veri güvenliğine ve çevrenin korunması gibi alanlara daha fazla odaklandı. Huawei CSD Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Tao Jingwen bu yılki raporu değerlendirirken; “Teknolojinin insan merkezli olması gerektiğine inanıyoruz. Teknoloji, bilinçli seçimlerle ve insanın rızasına dayalı olarak, insan haklarına tam olarak saygı gösterecek şekilde kullanılmalıdır” dedi.

Siber güvenlik ve veri gizliliğine önem veren şirket, 2020 sonunda dünya çapında siber güvenlik ve veri gizliliği ile ilgili 2.963 patentin sahibi oldu. Huawei geçtiğimiz yıl ayrıca 5.000’den fazla tedarikçiyle veri işleme anlaşması imzaladı ve uyumluluğu sağlamak için kapsamlı durum tespitleri gerçekleştirdi.

Huawei Yönetim Kurulu Başkanı Liang Hua, yaptığı değerlendirmede; “Akıllı bir dünya yeşil bir dünya olmalıdır. Teknolojideki ilerlemeler, doğayı daha iyi anlamamıza ve korumamıza, insan faaliyetlerinin gezegen üzerindeki olumsuz etkisini azaltmamıza yardımcı olabilir. Teknolojinin doğayla uyum içinde çalışabileceğine ve bu dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye yardımcı olabileceğine inanıyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei yenilenebilir kaynaklara da yatırımlarını sürdürüyor

Huawei, yenilenebilir enerjiyi teşvik etmek için dünya nüfusunun üçte birini kapsayan, 170’ten fazla ülke ve bölgede dijital enerji çözümlerini kullanıma sundu. Bu çözümler şu ana kadar yenilenebilir kaynaklardan 325 milyar kWh elektrik üretti ve 10 milyar kWh elektrik tasarrufu sağladı. Bu çabalar, karbondioksit emisyonunda 160 milyon tonluk bir azalmayı da beraberinde getirdi.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı