reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den endişelere yönelik “geri ödeme” hamlesi!

Amerika ambargosu nedeniyle Android lisansı iptal edilen Huawei, sattığı akıllı telefonlar için kullanıcılarına sağlam bir güvence veriyor.

Biliyorsunuz mevcut Huawei Android cihazlar Android lisansının iptal edilmesi durumundan etkilenmiyor. Ancak yine de bu konuda endişelen insanlar bulunuyor. Çoğu kişi yanlış bilgilendirmeden dolayı Huawei’den alacağı cihazların bir süre sonra kullanılmaz hale geleceğini düşünüyor. İşte bu endişeleri ortadan kaldırmak isteyen Huawei, ilk olarak Filipinlerde başlayan gerçekten önemli bir adım atıyor. Firma burada P20, Mate 20, P30, Nova 3 aileleri ve Y serisi dahil birçok modelini alanlara “2 yıl boyunca Google uygulamaları çalışacak” garantisi veriyor. Bu garanti kapsamında Instagram, WhatsApp ve Messenger gibi Facebook uygulamalarını da ekleyen teknoloji devi, bu uygulamaların çalışmayı durdurması halinde cihazı yüzde 100 ödeme ile geri alacağını garanti ediyor. Bu hamle ile kişilerin hali hazırda satışta olan cihazlardan korkmasını önlemek isteyen firma, süreci ilerleyen dönemde diğer pazarlarda da aktif edecek deniyor. Bu çok akıllıca duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, gelecek cihazları için kendi işletim sistemini geliştiriyor

Burada HongMeng OS yolda bulunuyor. Akıllı telefonlar yanında bilgisayarlar ve giyilebilir ürünler için de tasarlanan işletim sistemi, ekim ayında karşımıza çıkacak deniyor. Bu açıdan çok merak edilen sürüm, biliyorsunuz Türkiye‘de bile kayıt altına alınmış durumda. Sistemin birçok yerde Ark OS olarak isimlendirilme ihtimali de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satışa açılan Xiaomi Mi 9T için çıkan ilginç reklamlardan