reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50 Pro

Huawei, hızlı şarj konusunda çıtayı oldukça yükseltecek

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, hızlı şarj konusunda çıtayı yeni yılda oldukça yükseltecek gibi görünüyor. Firma rakipleri geçmeyi planlıyor.

Huawei, ortaya çıkan kayıtlara göre tam 135W gücünde bir hızlı şarj cihazı geliştiriyor. Cihaz için resmi kayıt yapan firma, dediğimiz gibi 2020’de 120W seviyesine çıkan sektörü daha da ileriye taşıyacak gibi görünüyor. Şu an maksimum 66W hızlı şarj sunan teknoloji devi, 135W hızlı şarj için P50 serisinde bir adım atabilir gibi duruyor. Firmanın bu modellere bu kadar yüksek hız için destek koyabileceği tahmin ediliyor. Teknoloji devi şirketler bu kadar yüksek hızı şarjı şu an pili ikiye bölerek yapıyor. Bu sayede daha verimli ve güvenli şarj sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei tarafında en son P50 Pro gündem olmuştu

OneLeaks tarafından sızdırılan yukarıda gördüğünüz taslağa bakılırsa model kavisli tasarımı benimsiyor. Burada ciddi bir kavis planlayan Huawei, modelin selfie kamerasını bir ekran deliğine almış ve bunu da ekranın ortasına konumlandırmış. Halen arkası görülmeyen cihaz, şimdilik etkileyici ancak artık alıştığımız bir çizgide karşımıza çıkacak izlenimi oluşturuyor.

Telefonların telefoto / zoom kameralarında “liquid lens” teknolojisi kullanılacak bilgisi ortaya çıkmıştı. Temel olarak “sıvı lens” diyebileceğimiz bu yeni nesil teknoloji, sabit lenslerden farklı olarak farklı optik elementleri mekanik parçalar ile hareket ettirerek ya da kullanarak değil, sıvı içinden elektrik akımı geçirerek şekil değişimi sağlıyor ve zoom ile netleme getiriyor. Bu yeni sistemin özellikle zoom hızı ve netleme konusunda inanılmaz iyi olduğu aktarılıyor.

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler