reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro HiVision

Huawei Mate 20 Pro ile yiyecekleri tanıyarak kalori hesaplama

Sağlıklı yaşam için farklı çözümler sunan Huawei Mate 20 Pro, HiVision özelliği ile de kullanıcıların kalori takibi yapmasını mümkün kılıyor.

Advertisement

Huawei Mate 20 Pro, gelişmiş sağlık takibi özelliklerinin yazı sıra, kullanıcıların daha sağlıklı beslenmesi için de farklı çözümler sağlıyor. Güçlü Kirin 980 işlemcisiyle beraber yapay zekaya sınıf atlatan cihazın arka kamerası sadece etkileyici fotoğraflar çekmekle yetinmiyor. Yapay zekadan güç alan kamera, profesyonel çekimlerin yanı sıra günlük hayatta da kullanıcıların sık kullanacağı özelliklerden birini barındırıyor. HiVision özelliği arka kameranın yeteneklerini geliştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yiyecekleri tanıyarak kalori hesaplama

HiVision özelliği, kamera arayüzünün sol üst tarafında bulunuyor. Bu alana dokunarak özelliği basit bir şekilde açmak mümkün. Özellik kendi içinde Kare Kod, Tercüme Et, Alışveriş ve Tanımlama olmak üzere dört farklı yetenek sunuyor. Günlük hayatta sık kullanılacak özelliklerden biri olan Tanımlama yeteneği, kamerayı doğrultuğunuzda karşınıza çıkan nesneleri tanıma konusunda size yardımcı oluyor. Söz konusu yiyecekler olduğunda Tanımlama yeteneği adeta sınıf atlıyor.

Bu özellik açıldığında, cihazın kamerasını bir yiyeceğe doğrultursanız, Huawei Mate 20 Pro HiVision özelliğiyle bu yiyeceği tanımlayabiliyor ve ekranda tabaktaki yiyeceğin kalorisini gösteriyor. Bu bilginin hemen altında 100 gram başına kaç kalori olduğu da yazıyor. Eğer kalori değerine basarsanız yeni bir pencerede yiyeceğin kolestrol, sodyum, doymuş yağlar, trans yağlar ve çoklu doymamış yağlar gibi değerlerini görüntülemek de mümkün oluyor. Özellikle beslenmesine dikkat eden kullanıcıların hoşuna gidecek bu özellik, basit kullanımı sayesinde günlük hayatınıza kolay adapte oluyor.