reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro’nun gelişmiş sağlık takibi özellikleri

Huawei Mate 20 Pro, sunduğu etkileyici deneyim ile günlük hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olurken, Sağlık uygulaması sayesinde de kişisel yaşam koçunuz oluyor.

Akıllı özellikleri yüksek performansla buluşturan Huawei Mate 20 Pro, kullanıcıların daha sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için de çözümler sunuyor. Cihaz beraberinde yüklü Sağlık uygulamasını getiriyor. Sağlık uygulamasında kendinize özel profil oluşturarak planlama yapmaya başlayabiliyorsunuz. Profilinizde cinsiyetinizi, boyunuzu, yaşınızı ve kilonuzu girdikten sonra “Hedef” seçeneğinden kendinize bir aktivite hedefi belirlemeniz gerekiyor. Burada günlük atılacak adım sayısını seçip, hedeflediğiniz kiloyu kaydedebiliyorsunuz. Uygulamanın en güzel yanlarından biri ise aktivite hedefinize ulaşmak için yaklaşık olarak neler yapmanız gerektiğini göstermesi. Örneğin ortalama bir hedefte 10.000 adım 197 kaloriye denk gelirken; buna ulaşmak için yaklaşık 1 saatlik yürüyüş yapmanın yeterli olduğunu uygulama size söylüyor.

Huawei Mate 20 Pro’nun hassas GPS’i sayesinde spor aktivitelerinizi en iyi şekilde takip edebilrisiniz.

Kişiye özel antrenman planları

Huawei Mate 20 Pro, Sağlık uygulamasında kişiye özel antrenman planı yapmayı mümkün kılıyor. 5 km, 10 km, Yarı-maraton ve Maraton olmak üzere dört farklı koşu planı bulunuyor. Bu koşuları haftalık olarak kaç kez tekrar edeceğinizi uygulamaya kaydederken isteğe bağlı olarak “Kişisel rekor” ve “Yarış hazırlığı” seçenelerini de kullanabilir ve motivasyonunuzu hep yüksek tutabilirsiniz.

Bunun yanı sıra elbette serbest antrenmanlar için de seçenekler bulunuyor. Mate 20 Pro ile antrenman yapmak çok daha keyifli. “Antrenmana başlayın” seçeneğini seçtikten sonra karşınıza Dış mekan koşusu, İç mekan koşusu, Yürüyüz ve Bisiklete binme olmak üzere dört ana dal çıkıyor. Bu dallardan birini seçerek antrenmanıza başlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda GPS ile dış mekan koşularınızı haritadan takip etmek mümkün oluyor.

Kullanıcı dostu arayüzü ve kolay kullanımı ile Sağlık uygulaması toplanan verilerin incelenmesini de kolaylaştırıyor. Hedefinize ne kadar yaklaştığınızı gösteren uygulama aynı zamanda katedilen mesafe, yakılan kalori ve tırmanılan yüksekliği de görüntülüyor. Düzenli antrenmanlarda haftalık, aylık ve hatta yıllık verilere ulaşarak daha detaylı sonuçlar elde etmek mümkün oluyor. Akıllı aktivite cihazlarıyla da uyumlu çalışan uygulamada, cihazınızı uygulamaya tanıttıktan sonra oradan da veri aktarımı yapabilirsiniz. Ayrıca Google Fit gibi popüler uygulamalarla veri paylaşımı yapmak da mümkün.

Huawei Mate 20 Pro, sadece bir akıllı telefon değil, hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmayı amaçlıyor. Daha sağlıklı ve aktif bir yaşam motivasyonunu sağlayan gelişmiş Sağlık uygulaması da cihazın bir akıllı telefondan çok daha fazlasını sunabildiğini gösteriyor.

İlgili video

Mate 20 serisinin en iyileriyle tanışma zamanı